Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували новий фільм “100 років Українській революції”

Напередодні Дня Соборності в Полтавській ОДА творча група Полтавського осередку національної спілки кінематографістів України презентувала другий фільм із циклу «100 років Українській революції. Полтавщина».

У перегляді взяли участь автори фільму, голова Полтавської ОДА Валерій Головко, перший заступник та заступник голови ОДА Андрій Пісоцький і Микола Білокінь, директор Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків із громадськістю Вікторія Пилипенко, заступник директора Державного архіву Полтавської області Тарас Пустовіт, представники полтавських вишів, громадськості, історики, науковці, студенти.

 

Від імені авторського колективу продюсер та редактор Наталія Іванченко подякувала ОДА та облраді за співпрацю, адже фільм створений на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Полтавської ОДА.

«Наші люди дуже поверхово орієнтуються в історії. Особливо те покоління, яке вчилося на сплюндрованій комуністичною ідеологією історії. Тому створити кінодокумент — це для нас було як місія. Відтворюючи у фільмі події і факти, ми хотіли донести до глядача основну думку — як важко Україна виборювала свою незалежність, і як легко через зовнішні обставини й розбрат втрачала її. Це має бути уроком і для суспільства, і для влади», — зазначила Наталія Іванченко.

Фільм розповідає про події, що відбувалися на Полтавщині у 1918-му, — саме на цей рік припала найбільша кількість зімн влад.

«Ми зосередилися на періоді Гетьманату Скоропадського, бо першоджерела цього режиму зародилися в нас на Полтавщині. Саме за ініціативою полтавців у квітні 2018 відбувся з’їзд хліборобів, на якому Скоропадського проголосили гетьманом. На створення другого фільму мене надихнула співпраця з Державним архівом Полтавської області, який, до речі, теж заснований у період Гетьманату», — розповів автор сценарію, журналіст, історик за фахом Анатолій Мішин.


Як запевняють автори, фільм не пропагандистський. Заснований на документах і свідченнях сучасників тієї епохи — Володимира Короленка, лікаря Олександра Несвіцького, депутата Полтавської міської думи Віктора Андрієвського, мешканців Полтави, звичайних обивателів. Спогади відтворювали актори Богдан Чернявський, Ольга Чернявська, у ролі ведучого виступив Олександр Бородавка. Візуальний ряд доповнений кінохронікою.

Після перегляду учасники висловили враження від фільму.

«Це 35 хвилин роздумів. Сьогодні ми переживаємо дежавю. Нинішній політичний розбрат, непорозуміння можуть відкинути Україну на сто років назад. Погляньте, скільки років триває боротьба за Україну, і це принципово для Росії. То чому для нас це питання не є визначальним? Україна — це той плацдарм, який вказує на існування Росії як імперії», — поділився думками Валерій Головко.

Зараз творча група працює над сценарієм третього фільму циклу.