Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві нагородили перших лауреатів премії імені Петра Ротача (ФОТО)

У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбулася урочиста церемонія нагородження перших лауреатів Премії Полтавської обласної ради імені Петра Ротача.

В урочистостях узяли участь заступник голови облради Анатолій Ханко, представники Департаменту культури й туризму ОДА, члени журі Премії, науковці, літератори, громадськість.

Премія заснована облрадою з метою сприяння розвитку національного краєзнавчого руху, вивченню минулого й сьогодення Полтавщини, дослідницько-краєзнавчій діяльності в галузях історії та літератури, відзначення краєзнавців за вагомі творчі здобутки.

Символічно, що перше вручення премії відбувається в день народження науковця й літератора, людини енциклопедичних знань і багатогранного таланту, нашого земляка Петра Ротача. І саме в бібліотеці, адже свого часу він працював і шкільним бібліотекарем, а більше 600 книжок ів із власної колекції передав до відділу краєзнавства ПОУНБ.

У номінації «Історичне краєзнавство» лауреатом стала Лідія Гришко, краєзнавець, за книгу «Хотілося б усіх поіменно назвати», — про кременчужан та мешканців району, які постраждали під час сталінських репресій. На жаль, через погодні умови вона не змогла приїхати на вручення.

У номінації «Літературне краєзнавство» лауреатом став син Петра Ротача Олександр Ротач, за творчий доробок.

«Остання моя робота була про Ганну Совачеву — видатну актрису, нашу далеку родичку. Це перша публікація про неї, її ім’я замовчувалося за радянських часів, бо вона після 1918 року лишилася на західній Україні, виступала в українських театрах, а потім була в еміграції”, – розповів Олександр Ротач.

Він зазначив, що відзнака — це стимул до подальшої праці, оприлюднення батькового архіву і власних досліджень.

“До друку вже підготовлені енциклопедичний бібліографічний словник «Полтавщина літературна» (більше 3 тис. імен та довідок) і книга листів видатного літературознавця Григорія Костюка до полтавця, письменника Олекси Ізарського. Сподіваюся, ці проекти вдасться втілити”.

Олександр Ротач подякував усім, хто долучився до заснування премії та її втілення. Учасників і лауреатів привітали ректор Полтавського національного педуніверситету Микола Степаненко й літератор, професор Олексій Неживий.

Грамотами обласної ради нагородили Володимира Красовського, в. о. директора Хорольського ботанічного саду, краєзнавця з Зіньківщини Віктора Міщанина, завідувача науково-дослідної експозиції відділу природи Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Світлану Кигим, доцента кафедри захисту рослин ПДАА Віктора Самородова, заввіділу краєзнавства ПОУНБ Марину Федорову. Музичні вітання подарували присутнім студенти Полтавського музичного училища ім. Лисенка.