Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

У Києві відкрили барельєф Симону Петлюрі (ВІДЕО)

У столиці відкрили меморіальний барельєф Голові Директорії Української Народної Республіки, Головному Отаману Військ і Флоту УНР Симону Петлюрі.

Він постав на символічному місці – на початку вулиці Симона Петлюри, де в січні 1918 року тривали бої підрозділів Армії УНР з більшовицькими заколотниками.

Автор барельєфу – скульптор Василь Маркуш. Почесну місію відкриття барельєфу виконав Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна генерал-майор Ігор Гордійчук.

В урочистостях взіли участь Віце-прем’єр-міністр України, голова Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Павло Розенко, Міністр культури України Євген Нищук, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Відкриття пам’ятного барельєфу Симону Петлюрі на вулиці його імені – ще один важливий крок на шляху увічнення одного з чільних діячів Української революції 1917-1921 років. Але не достатній. У рамках відзначення столітнього ювілею революції в столиці України має постати пам’ятник Головному Отаману та Голові Директорії УНР Симону Петлюрі. Адже його ім’я (поруч з іменами Мазепи та Бандери) стало одним із символів боротьби українців за свободу», – зазначає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Пам’ятна дошка Симону Петлюрі була виготовлена зусиллями Київської міської державної адміністрації.

Фото Олени Халімон