Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Котелевському районі 661 га землі с\г призначення використовуються без оформлення прав

У Котелевській райдержадміністрації підбили підсумки аудиту земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, з метою встановлення реального стану з використанням земель сільськогосподарського призначення у розрізі землевласників та землекористувачів з прив’язкою до кожної окремої земельної ділянки на території певної сільської ради, районна державна адміністрація разом з відділом у Котелевському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, відділом поліції та податкової інспекції протягом вересня-листопада цього року проводила аудит використання сільськогосподарських земель в районі.

Підсумки цієї роботи розглянули на нараді у голови райдержадміністрації Віктора Колоса, повідомили у Котелевській РДА.

В ході аудиту районною робочою групою на основі картографічних матеріалів складено реєстр землекористувачів, проведено польовий огляд земельних ділянок, за результатами якого вносилася інформація про земельні ділянки до електронної системи даних, вжиті заходи по фактах використання земельних ділянок з порушенням чинного законодавства.

В результаті перевірок виявлено 661 га земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що використовуються без оформлення прав на них, з них: 98 га державної власності, 543 га – приватної, 20 га – колективної.

По району виявлено розорення трьох земельних ділянок площею орієнтовно 100 га та самовільне захоплення 13 земельних ділянок площею 117 га. Для вжиття заходів до порушників земельного законодавства, матеріали перевірки направлені до управління контролю за використання та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Аналіз даних аудиту засвідчує, що в районі багато громадян – власників земельних ділянок (паїв) виділили землю в натурі (на місцевості) для самостійного обробітку, проте, в більшості випадків, на цій землі працюють інші, сплачуючи власникам ніде не зафіксовану і неоподатковану орендну плату. Під час проведення аудиту виявлено більше 500 гектарів таких земель. Вони обробляються єдиним масивом одноосібниками, які не зареєстровані, а відповідно не сплачують податків.

Відповідно до законодавства, якщо фізична особа здає пай в оренду, то плата за землю здійснюється у формі орендної плати, зазначеної в договорі. При цьому у власника землі виникає дохід, з якого повинен бути сплачений податок із доходів фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18% і військовий збір 1,5%, який утримується і сплачується до бюджету орендарем. Якщо власник землі обробляє пай самостійно, то він зобов’язаний задекларувати свої доходи і самостійно заплатити ПДФО та військовий збір.

З цими особами буде проводитися робота по укладанню договорів оренди з власниками земельних ділянок (часток паїв) які вони обробляють.

За результатами проведеного аудиту робоча група отримала цілісну картину земель різних форм власності: державної, комунальної та приватної форми власності.

Проведення аудиту земель дало можливість місцевим органам влади знайти додатковий фінансовий ресурс, який вони зможуть направити на соціально-економічний розвиток громад.