Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цього року у Полтаві з’явиться пам’ятник Леву Вайнгорту

У Полтаві встановлять пам’ятник відомому архітектору міста Леву Вайнгорту. Головним архітектором Полтави він був протягом 32 років — з 1939 по 1970 рік. Саме йому випало відбудовувати місто у повоєнні роки.

Сьогодні у Полтавській ОДА обрали варіант скульптури. Її планують встановити біля будівлі Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА. Обирали варіант голова обласної адміністрації Валерій Головко, директора Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло, головна архітекторка області Ірина Особік разом з внучкою Лева Вайнгорта Оленою Кайдановською.

“Цього року біля будівлі Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ ПОДА встановлять скульптуру Леву Семеновичу. Звичайно, це тільки концепція, скульптор ще допрацьовуватиме фігуру. Але я впевнений, що ми отримаємо чудову локацію: і для полтавців, і для туристів. Пам’ять про Вайнгорта має залишатися ще на довгі-довгі роки”, – запевнив Валерій Головко.

“Я великий фанат Вайнгорта і його робіт. Це все про любов до міста. Тільки подумайте: після Другої Світової ми взагалі могли втратити його архітектурне обличчя. А Лев Семенович доклав максимум зусиль, щоб Полтава Полтавою і залишилась”, – констатував Тимофій Голбан.