Ви тут:
децентралізація Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сумчани переймали досвід впровадження телемедицни на Полтавщині

Протягом трьох днів делегація медиків та голів ОТГ з Сумщини вивчали досвід надання сучасних медичних послуг та впровадження телемедицини на Полтавщині.

Делегація побувала у Гадяцькому районі, де ознайомилася з програмою “Електронний пацієнт” та елементами телемедицини у сільській місцевості.

Також сумчани відвідали Пришибську ОТГ, а саме Центр ПМСД, яка є лідером на Полтавщині з укладання декларацій з сімейними лікарями.

“Враження від програмного забезпечення, яке працює у Гадяцькій лікарні — неймовірне. Дуже добре, що Центри ПМСД мають зв’язок з районною лікарнею, амбулаторії обладнані сучасним обладнанням та відремонтовані. Станом на сьогодні, медицина у Полтавській області на досить високому рівні. Дещо хотілось би впровадити й у нашій громаді”, – розповіла секретар Краснопільської селищної ради Ірина Юхта.

Сьогодні делегація ознайомилася з роботою Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Про роботу телемедичного центру гостям розповів начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Махначов.

“У нашому телемедичному центрі знаходяться фахівці, які проводять онлайн консультації (кардіограми, УЗД, рентгени) та консультують під час проведення операцій. Працює й міжнародна телемедицина — підписаний меморандум з Ізраїльською клінікою. Сюди ж фельдшери з автомобілів екстреної допомоги передають УЗД-діагностику, адже лише на Полтавщині вони обладнанні такими апаратами. Також є цілодобова психолого-психіатрична допомога”, – розповів Володимир Махначов.

Більш детально про реформування “первинки”, яке відбулося в області у 2018 році, про навчання лікарів у сучасному навчально-тренінговому центрі та про госпітальні округи розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“Полтавщина посідає ІІ місце по введенню тромболітичних препаратів — це одне з важливих досягнень. Всі амбулаторії в області комп’ютеризовані, а заклади ПМСД працюють з НСЗУ. Зараз робитимемо перші спроби фінансування від НСЗУ за “пролікований випадок”. У минулому році стандартизували лабораторну службу, а наявність пересувних амбулаторій дала змогу обстежити мешканців сіл, в яких проживає менше 100 людей”, – розповів Віктор Лисак.

Сумчани здебільшого цікавились роботою госпітальних округів та співпрацею зі Світовим банком.

Гості відмітили хорошу комунікацію влади з медиками та міжнародну співпрацю, яка є досить суттєвою.

“Сумщина та Полтавщина — схожі багато в чому. Ми намагалися показати успішні практики громад нашої області аби “сусіди” згодом змогли реалізувати цей досвід у розвитку медицини у їхніх громадах”, – зазначив радник з питань надання муніципальних послуг Полтавського ЦРМС Геннадій Фасій.