Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Що змінилось за 5 років у Полтавській обласній лікарні: розповів головний лікар

З 25 грудня 2013 року Григорій Оксак призначений головним лікарем Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М. В. Скліфасовського. Він розповів про зміни, які відбулися у лікарні за ці 5 років.
З 15 січня 2015 року відділення інтервенційної радіології працює в режимі 7 днів на тиждень, 24 години на добу – негайно рятують «інфарктників».
6 грудня 2017 року відкрилась нова операційна (катетеризаційна лабораторія) з новим ангіографом. Реконструйоване нейрохірургічне відділення, почалися ремонти в інших хірургічних відділеннях. Та чи не найголовніше – лікарня стала центром Східного госпітального округу, реорганізована в комунальне підприємство і включена до пілотного проекту всеукраїнського значення.
Тут першими в Україні порахували скільки коштує лікування пацієнтів у різних відділеннях (витрати на ліки, на роботу лікарів і персоналу, енергоносії і витратні матеріали) і держава буде оплачувати конкретно пролікований випадок. За ці п’ять років змінились і технології лікування. Настільки, що пацієнтів виписують швидше. Раніше пацієнт з інфарктом лежав би тижнями і приймав купу препаратів. Тепер уже навіть не потрібно їхати до Києва для коронарного стентування, яке значно пришвидшує поліпшення стану хворого.
Постановка стентів зараз – уже буденна маніпуляція. Стандартна процедура з чітко відпрацьованим маршрутом пацієнта. Головне, що пацієнт знає куди йому звертатись і куди рухатись, знає і служба екстреної допомоги, як діяти і куди везти пацієнта з гострим інфарктом. Наша лікарня на 100% забезпечена витратними матеріалами для таких випадків, цілодобово працює ангіограф, КТ. Але на цьому не можна зупинятись – є амбітні плани. Це відкрита кардіохірургія. Це необхідність і навіть, якщо так можна сказати, показник «просунутості» області. У багатьох областях це є, а ми у ситуаціях зі складними пацієнтами змушені відправляти їх до спеціалізованих закладів Києва. У нас багатопрофільна лікарня, маємо все необхідне для старту. Але потрібні додаткове навчання для фахівців, спеціалізовані операційні і кардіохірургічні реанімаційні. Якщо успішно вирішиться питання побудови нового корпусу лікарні – саме там потрібно передбачити кардіохірургічне відділення. За час будівництва у лікарів буде час пройти профільне навчання у спеціалізованих клініках, – розповів Григорій Анатолійович.
За минулий рік лікарі за допомогою ангіографа виконали 1500 операцій, з них 600 – стентування пацієнтів з інфарктами. В середньому пацієнти не затримуються у відділенні більше, ніж на добу, тому ліжковий фонд відділення складає всього 15 місць.