Ви тут:
Споживач Суспільство ТОП-новина 

Що робити у разі незадовільної якості електроенергії? – роз’яснення НКРЕКП

Що робити споживачам, коли якість електричної енергії їх не задовольняє, розповіла голова НКРЕКП Оксана Кривенко.

“Попередні мої пости були присвячені питанням якості електропостачання. Сьогодні хочу розкрити тему про дії споживача в разі незадовільної якості електричної енергії”, – написала вона у Facebook.

1. Необхідно подати письмову скаргу електрозподільчій компанії.
2. Скарга розглядається протягом 15 днів, а у разі проведення вимірювань – протягом 30 днів. У разі недотримання зазначених строків компанія надає компенсацію.
3. Якщо компанія відхиляє скаргу споживача, вона має надати документи, які підтверджують його вину, або результати вимірювання (протягом не менше 7 днів), що підтверджують дотримання параметрів показників якості електричної енергії. У разі незгоди з результатами розгляду скарги споживач можете звернутися до Н К Р Е К П.

Компанія усуває причини незадовільної якості: у строк 30 днів у разі можливості їх усунення оперативними діями персоналу; у строк 180 днів у разі необхідності проведення будівельних робіт або заміни елементів мережі.

(!) Наступний пост буде присвячений питанням отримання компенсації за незадовільну якість електричної енергії.

Нагадаю, що з метою захисту прав споживачів Регулятором було змінено порядок розгляду скарг споживачів щодо незадовільної якості електричної енергії та впроваджено компенсації споживачам за недотримання електророзподільчою компанією показників якості.

Порядок розгляду скарг споживачів щодо незадовільної якості електричної енергії визначений у главі 13.2 Кодексу систем розподілу (далі – КСР), затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.

Порядок надання компенсації споживачам затверджений постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375 та набрав чинності 24 жовтня 2018 року.

Показники якості електричної енергії встановлені главою 11.4 КСР та мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення».