Ви тут:
Суспільство 

“Путін, називаючи злочини ПВК “Вагнера” продавлюванням бізнес-інтересів, фактично санкціонує таємні вбивства по всьому світу”, – Василь Грицак

20 грудня 2018 року Служба безпеки України оприлюднила інформацію про можливу причетність позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК “Вагнера” до вбивства у Центральноафриканській республіці російських журналістів – О. Джемаля, К. Радченка та О. Расторгуєва. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

СБУ встановила, що найманці “Вагнера” залучаються керівництвом військової розвідки РФ на ротаційній основі до виконання службових завдань в ЦАР у складі структури прикриття – “служби безпеки” комерційної фірми, афілійованої з усе тим же “поваром”, а за сумісництвом російським бізнесменом Є. Пригожиним – ТОВ “М-Фінанс”.

Одночасно Голова СБУ Василь Грицак звернувся до світової спільноти із закликом щодо організації міжнародного розслідування таємної діяльність російських найманців у ЦАР (https://www.ssu.gov.ua/ua/news/1/category/2/view/5541#.IVgZjxWM.dpbs).

Інформація СБ України знайшла підтвердження в оприлюднених результатах власного розслідування обставин вбивства журналістів у ЦАР Центром “Досьє” російського опозиційного політика Михайла Ходорковського (https://www.bbc.com/russian/news-46820833). Названі у матеріалах Центру особи, які підозрюються у скоєнні цього заздалегідь спланованого спецслужбами РФ зухвалого злочину, входять до числа 10 найманців, персональні дані яких були названі СБУ – Олександр Сотов (особовий номер у ПВК “Вагнера” М-5661) та Валерій Захаров (М-5658). Також підтверджено причетність обох російських найманців до комерційної структури Є. Пригожина – ТОВ “М-Фінанс”.

Слід зазначити, що СБУ з жовтня 2017 року інформує про розширення масштабів таємної діяльності ПВК “Вагнера” та систематично оприлюднює відповідні докази російської терористичної діяльності в Україні, Сирії, ЦАР.

Як заявив Голова СБУ Василь Грицак: “Путін, називаючи злочини ПВК “Вагнера” продавлюванням бізнес-інтересів, фактично санкціонує таємні вбивства по всьому світу. Тільки спільними зусиллями це можливо зупинити”.

“СБУ готова надати наявні в Службі матеріали та необхідну допомогу міжнародним розслідувачам для викриття злочинної діяльності російських спецслужб у світі”, – йдеться у повідомленні.