Ви тут:
здоров’я Суспільство Україна 

Протягом 2018 року в Україні зареєстровано 9 випадків дифтерії

Дифтерія – вкрай небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією та призводить до тяжких ускладнень (ураження серцевого м’язу, нервової системи та нирок), а при наявності значного набряку ротоглотки та великої кількості плівок в ній – до задухи та смерті.

“У 2018 року в Україні зареєстровано 9 випадків дифтерії”, – повідомляють фахівці.

Інкубаційний період 2-7 днів. Зараження відбувається при прямому контакті з хворим або носієм бактерії дифтерії.

Початку хвороби характерний біль в горлі, підвищення температури тіла до 39 градусів.

Уражаються, в першу чергу, слизові оболонки глотки, носа, гортані, мигдалики. Бактерія продукує специфічний екзотоксин, який призводить до омертвінння (некрозу) уражених тканин.

Омертвілі тканини утворюють плівки, які можуть перекривати дихальні шляхи і призводити до кашлю, задухи. Виникає набряк шиї, збільшення лімфовузлів.

При підозрі на дифтерію беруть зішкріб з носа та ротоглотки для виявлення бактерії дифтерії.

Лікування: введення протидифтерійної сироватки. Сироватка наявна в Україні в якості гуманітарної допомоги.

Летальність: 1 з 10 хворих помирає, діти до 5років – 1 з 5 хворих.

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли.

Профілактика дифтерії – вакцинація, – наголошують лікарі.

Дітям до 7 років для захисту необхідно мати 4 дози вакцини АКДП чи АаКДП, старше 7 років – 3 дози вакцини АДП-М. Дорослим проводиться ревакцинація кожні 10 років.

Всі необхідні вакцини є в наявності в амбулаторіях Полтавської області. Вакцинація безкоштовна як для дітей, так і для дорослих, – повідомляють педіатри Полтавщини.