Ви тут:
Відео Кримінал Суспільство 

Прокуратура підозрює ювенального інспектора у недбалості, що призвела до смерті дитини (ВІДЕО)

Прокуратура повідомила про підозру в службовій недбалості, що спричинила загибель дитини (ч. 2 ст. 367 КК України), старшому інспектору ювенальної превенції одного з районних відділів поліції Харкова. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

Як розповів прокурор Харківської області Юрій Данильченко, 12 вересня 2017 року до райвідділу надійшло повідомлення щодо можливих фактів застосування фізичної сили до малолітньої дитини з боку батьків.

“Перевірку за цим повідомленням мала провести підозрювана. Однак, на думку слідчих, вона проігнорувала свої робочі обов’язки та не вжила жодних заходів. Зокрема, не провела перевірку щодо фактів насильства в родині та необхідності вилучення дитини з сім’ї, превентивних заходів з батьками тощо. Окрім того, відомості про злочин не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань”, – зазначив прокурор області.

Повідомлення підозрювана розглянула лише за 2 тижні після його надходження – вже після смерті 3-річного хлопчика від катувань і систематичних побоїв.

Як з’ясувало слідство, загиблого малюка та його старшого брата бив батько. При цьому все відбувалося в присутності матері, однак вона навіть не намагалася зупинити знущання. Після чергового побиття у серпні 2017 року у 3-річного хлопчика була переламана нога. А за кілька днів батько зламав сину ще й ребра. Дитина перестала ходити. Та, замість того, щоб відвезти малюка до лікарні, батько продовжував катувати дитину. Як наслідок, у хлопчика виникла ще й тяжка черепно-мозкова травма. Увесь цей час дитина страждала від фізичного болю та тривалий час нічого не їла. Потім – впала в кому. Навіть після цього батьки не зверталися до лікарів. Швидку медичну допомогу викликала знайома матері, яка прийшла в гості. Однак врятувати хлопчика не вдалося.

Відповідно до висновків експертів смерть дитини настала внаслідок голоду і постійного фізичного та психологічного насильства, що мало характер особливого мучення і тривало понад рік.

За несумлінне ставлення до службових обов’язків, що призвели до трагедії, ювенальному інспектору загрожує до 5 років позбавлення волі.

“Батьки загиблого хлопчика наразі вже відбувають покарання. Вироком Жовтневого районного суду Харкова батька-нелюда засудили до 10 років позбавлення волі. Матері призначили покарання у вигляді 8 років за ґратами. Окрім того, до кримінальної відповідальності притягнуто директора районної служби у справах дітей. Наразі також триває судовий розгляд кримінального провадження стосовно директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді і спорту за фактом службової недбалості (ч. 2 ст. 367 КК України)”, – йдеться у повідомленні.