Ви тут:
Суспільство Україна 

Прем’єра фільму “Крути 1918” відбудеться у річницю бою під Крутами

Прем’єрний показ художньої стрічки «Крути 1918», присвяченої історичній події – Бою студентів під Крутами,  відбудеться 29 січня в Культурному центрі «Кінотеатр «Київ». У широкий кінотеатральний прокат стрічка вийде 7 лютого.

Художній фільм «Крути 1918» знятий у жанрі історичний екшн за реальною історією героїчного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

Зйомки фільму стартували у вересні 2017 року та проходили здебільшого у Києві – на Софійській площі, в Київській фортеці, в Музеї видатних діячів української культури. Станцію Крути знімали у селі Сигнаївка на Черкащині. Загалом у зйомках були задіяні близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. У зйомках батальних сцен брали участь 150 військових Нацгвардії України.

“Це та сторінка нашої історії, яку треба відкривати, говорити про це голосно на весь світ, про наших юних героїв, які своєю жертвою практично заклали становлення української держави. За цих декілька днів вони затримали велике військо, своїм вчинком даючи змогу підписати декілька важливих міжнародних угод становлення УНР та зафіксували становлення української держави”, – наголошує Міністр культури України Євген Нищук.