Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Поради для людей з сидячим способом життя, – розповіли медики

Наслідками сидячого способу життя лякають всіх: відомо, що малорухливість сприяє розвитку ожиріння і серцевих хвороб. Але вчені з Великобританії доповідають: при сидячому способі життя теж можливо мати гарне здоров’я, повідомляє toneto.net.

Фахівці дали поради, адресовані людям, які проводять робочий день за комп’ютером, а також власникам інших «сидячих» професій. За словами експертів, тим, хто працює в положенні сидячи, потрібно робити перерви в роботі кожні 30 хвилин і розминатися.

«Встаньте зі свого робочого місця і виконуйте протягом 10 хвилин будь-які фізичні вправи. Бажано, щоб при цьому був вільний доступ повітря, тобто, зарядку краще проводити біля відчиненого вікна », – порекомендували лікарі.

Вчені заявили, що повнота і ожиріння – це тільки самі видимі негативні наслідки малорухомості, викликані профіцитом невитраченою енергії.

«Крім зростання жирової тканини, постійне сидіння на стільці загрожує появою цукрового діабету, серцево-судинних захворювань, атрофії м’язів, короткозорості, простатиту у чоловіків і гінекологічних запалень у жінок, остеохондрозу, радикуліту, запорів і геморою», – підкреслили дослідники.

Також медпрацівники порадили людям з сидячою роботою ретельніше вибирати їжу. В умовах вимушеної малорухомості краще відмовитися від вживання солодощів та здоби, борошняних виробів – під рукою повинні бути тільки фрукти, овочі, горіхи, сир і чиста мінеральна вода.