Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на віртуальну екскурсію старим містом

26 січня об 11.00 охочих запрошують у “Мандрівку старою Полтавою”, щоб відчути дух старої, елегійної Полтави та побачити храми, які зникли у вирі ХХ ст, повідомляє сайт “Полтавщина туристична”.

Ще на початку ХХ сторіччя у тодішній Полтаві існувало 13 православних храмів. Тоталітарний режим войовничого століття змів з обличчя Полтави храмові перлини мурованого козацького бароко і взірців дерев’яного народного зодчества. Не пожалів і консисторських храмів кінця ХІХ сторіччя.

Проте, людська пам’ять, книги, фотографії, картини бережуть спогади про міські каплички і церковки, про кафедральний міський Собор і маленькі домові храми, про місця багатовікової молитви полтавських християн.

“Ми покажемо вам ці перлини та розповімо про їх творців. Ви зможете ознайомитись з макетами знищених храмів, побачити їх у 3D форматі, помилуватись на старих світлинах”, – запевняють організатори.

Проводить екскурсію – Оксана Бєлявська, кандидат архітектури, дослідник архітектури Полтави, член ГО “Збережемо Полтаву”.

Зареєструватися можна, заповнивши форму.