Ви тут:
Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на презентацію книги про отамана з Чорнух

24 січня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбудеться презентація книги Олекси Пугача “Отаман Гонта 1920 року”. 

Автор – історик, краєзнавець, юрист Олекса Пугач стверджує, що вся викладена в книзі інформація достовірна – фактаж він знайшов у архіві Управління СБУ або Державному архіві Полтавської області.

У ній йдеться про героїзм і трагедію останніх гайдамаків Чорнухинщини, полтавських боротьбистів – тих, хто під малиновими прапорами боровся за Україну радянську соціалістичну, але незалежну від Росії чи іншої країни. Майже всі ті отамани – відчайдухи були знищені російськими більшовиками. А ті, хто отримав амністію, були засуджені і відправлені на тривалий строк ув’язнення пізніше. Головний герой книги Гонта провів у в’язниці 10 років – з 1929 по 1939-й, а коли вийшов, виїхав у Ставропольський край і жив там, що і врятувало йому життя. 

Книга випущена на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА за планом випуску соціально-значущих видань 2018 року.

Початок о 12.30, к. 313 (читальний зал відділу мистецтв). Вхід вільний.