Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина посідає ІІ місце в Україні за кількістю оформлених аграрних розписок

14 січня, під час апаратної наради, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов розповів про впровадження аграрних розписок у 2018 році у Полтавській області та завдання щодо забезпечення фінансування сільгоспвиробників на час проведення комплексу польових робіт.

З вересня 2014 року на Полтавщині впровадили пілотний проект з ведення в обіг аграрних розписок. За час роботи пілотного проекту в області вирішили чимало важливих питань на державному рівні. 10 аграрних розписок оформили у перший рік дії проекту”, – повідомив Сергій Фролов.

У 2016 році сільгоспвиробники оформили 9 розписок, у 2017 році — 25, у 2018 році — 48.

У 2017 році проект поширили ще у 7 областей України. На сьогодні аграрні розписки стали чи не єдиним прозорим і доступним механізмом залучення коштів для виробників сільгосппродукції. Всі розписки в області погашені вчасно. Загалом оформлено 92 розписки на суму понад 1 млрд грн. За кількістю оформлених розписок Полтавщина посідає ІІ місце серед регіонів України, а за обсягом залучених кредитних ресурсів — І місце”, – розповів Сергій Фролов.

“Нам необхідно звернутися до Уряду щодо розширення кола банків, які кредитуватимуть фермерів та зменшення відсоткової ставки кредитів”, – зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

“Й надалі будемо проводити роз’яснювальну роботу з фермерами та банками щодо оформлення розписок, адже в лютий розпочнуться польові роботи”, – додав Фролов.

Довідково. Аграрна розписка – це документ, який гарантує розрахунок сільгоспвиробника за отриманий кредит фінансові та матеріальні ресурси під заставу майбутнього врожаю з конкретної земельної ділянки.