Ви тут:
Суспільство Україна 

Почали діяти нові правила здавання пошкоджених банкнот

Відтепер рвані та старі грошові знаки можна буде здати і до приватних банків.

Як розповіли у Національному банку України, відповідна постанова почала діяти з 2 січня.

“Йдеться про значно пошкоджені банкноти, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожеж, повеней, забруднення хімікатами тощо.

Уповноважені банки не обстежуватимуть такі банкноти. Вони пакуватимуть їх з максимальним збереженням цілісності та передаватимуть до Національного банку як сумнівні для проведення досліджень разом із заявою та відповідною довідкою про вилучення/прийняття банкнот для дослідження”, – йдеться у повідомленні.

Відповідне зобов’язання уповноваженим банкам містить постанова Правління Національного банку України від 03 грудня 2018 року №134 “Про затвердження Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України” (далі – Постанова №134).

Нагадаємо, що раніше значно зношені банкноти для проведення досліджень приймали безпосередньо регіональні підрозділи Національного банку.

Статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку, мають три банки – Ощадбанк, Приватбанк та Райффайзен Банк Аваль.