Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Площа льодового покриву в Антарктиці рекордно зменшилася

У грудні площа льоду скорочувалася на 253 тисячі квадратних кілометрів на день. Швидкість втрати льоду встановила рекорд за всю історію супутникових спостережень.

Станом на 1 січня 2019 року площа антарктичного морського льоду знизилася до 5,47 млн ​​квадратних кілометрів. Це рекордний мінімум для цієї дати за 40 років супутникових спостережень, повідомляє Кореспондент.
Зазначається, що оскільки літній сезон танення льоду триватиме ще півтора-два місяці, то його площа може оновити і рекорд річного мінімуму.

За даними відомства, на 1 січня площа морського льоду в Антарктиці була на 30 тисяч квадратних кілометрів менше попереднього рекорду, встановленого 1 січня 2017 року, і на 1,88 млн квадратних кілометрів менше середнього показника 1981-2010 років.

У грудні 2018 року площа антарктичного морського льоду скорочувалася на 253 тисячі квадратних кілометрів на день, що істотно швидше, ніж у середньому для цього місяця. Швидкість втрати льоду також встановила рекорд за всю історію супутникових спостережень.

Фахівці також зазначають, що площа льодового покриву океану в Антарктиці дуже сильно коливається. У 2007 і 2014 роках були, навпаки, зафіксовані максимуми грудневої площі льоду. Тому на цей момент говорити про яку-небудь тенденцію в зміні льодового покриву Антарктики в результаті зміни клімату не можна.

Причини настільки різкого скорочення площі льодів у цьому році поки що незрозумілі. NSIDC повідомляє, що через припинення роботи федеральних відомств у США їм недоступні звичні джерела даних про атмосферні умови в регіоні.