Ви тут:
Спорт Суспільство 

Не стало легенди української журналістики

На 64-у році життя обірвалося життя спортивного коментатора Сергія Дерепи, який працював на великій кількості міжнародних змагань, включаючи Олімпійські ігри.

Про це на своїй сторінці у соцмережі написав журналіст Валентин Щербачов.

«Сьогодні він уже не з нами. Але хочу пам’ятати його таким. На його плече можна було спертися, його знання ставали у пригоді не одному юному обдаруванню», – йдеться у повідомленні.

Коментатор народився у 1955 році. 1 лютого 1980 року почав працювати у спортивній редакції. До цього три роки працював на радіо у редакції мовлення на Київську область, а потім перейшов у спортивну редакцію українського телебачення та радіо.

Спочатку чоловік працював лише на радіо, однак згодом виступав в «Актуальній камері» та передачі «Старт».

Потім були XXII Літні Олімпійські ігри у Москві, перед якою Дерепа висвітлював естафету Олімпійського вогню: проїхав через усю Україну, роблячи 3-4 репортажі на день.

«Я не вважаю себе генієм коментування. Але я також і не долар, щоб усім подобатися. Нема такого коментатора, який би усім подобався. Нема і не може бути», – заявив свого часу коментатор.

Дерепа за свою коментаторську кар’єру висвітлював змагання Олімпійських ігор, а також  чемпіонати світу та Європи з футболу.

«Ігор Робочек, Сергій Клопов, Коля Рябов, Юхим Шарпанський… Тепер – Сергій Павлович… Все менше стає тих людей, котрих знав і котрих вперше побачив, коли двадцять п’ять років тому боязко переступив поріг спортивної редакції на Хрещатику, 26. Дерепа один із перших тоді потиснув мою руку і сказав щось на кшталт «ласкаво просимо». Правда, іншими словами… Однак і вони мене заспокоїли – переляканого, тоді ще наївного салагу у рожевих окулярах …
16 років ми працювали разом, не раз потрапляли у різні життєві ситуації… Боляче…», – написав на своїй сторінці у соцмережі журналіст Сергій Бондаренко.

Він відомий численними висловлюваннями під час змагань, серед яких:

  • дивимось на секундомiр. Йде 38 хвилина матчу. Рахунок, як i ранiше, нннуль, нннуль;
  • рахунок матчу 3-1. Глядачі вже побачили 3 голи в першому таймі і 2 в другому;
  • Нікола Вентола був травмований і до того ж ще й лікувався;
  • Роберто Карлос перейшов до складу «Реалу», а Каха Каладзе відправив м’яч за бокову лінію;
  • цього разу без порушення правил Олег Лужний виносить за межі поля Роберто Карлоса.