Ви тут:
Відео Суспільство Цікавинки 

Навчанням роботів ходьбі займеться штучний інтелект (ВІДЕО)

Навчання роботизованих механізмів пересуванню займає у розробників чимало часу. Проте група експертів створила універсальні алгоритми, які допомагатимуть штучному інтелекту навчати роботів ходити. Про це повідомляє “24 канал“.

За розробкою стоїть команда вчених з Каліфорнійського університету в Берклі та група експертів Google Brain – одного з дослідних підрозділів Google зі штучного інтелекту. Їхня нова система навчила чотирилапого робота перетинати як знайому місцевість, так і незнайому.

“Глибоке навчання з підкріпленням можна використовувати для автоматизації низки завдань. Якщо ми зможемо навчити робота ходити з нуля в реальному світі, то ми зможемо створити контролери, які ідеально адаптовані до кожного робота і навіть окремих ландшафтів, та дозволять досягати кращої маневровості, енергоефективності та надійності”, – наголосили дослідники.

Навчання з підкріпленням – це, по суті, метод батога і пряника адаптований для штучного інтелекту. Він використовує винагороду або покарання при досягненні або недосягненні цілей.

Для своїх експериментів вчені взяли робота Minitaur. Вони розробили систему, що складається з робочої станції, яка оновлювала дані нейронної мережі, завантажувала інформацію в Minitaur і вивантажувала назад. Чіп NVIDIA Jetson TX2 на борту робота відповідав за обробку інформації.

Робот крокував на впродовж 2 годин і зробив 160 тисяч кроків. За цей час алгоритм винагороджував робота за переміщення вперед і карав, якщо він застрягав на місці або давав дуже великий крен в сторону.

В результаті був створений алгоритм руху, що дозволив роботу в будь-якій ситуації вибирати оптимальну траєкторію руху.