Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зареєстрували 9 випадків порушення виборчого законодавства

Станом на 28 січня до поліції надійшли 23 повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства. У 9-ти зареєстрованих випадках інформація підтвердилася – складені адміністративні матеріали. Про це повідомляє прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

Задокументовані правопорушення пов’язані з розповсюдженням (тобто рознесенням, вивішуванням та роздаванням) друкованих агітаційних матеріалів, які не містять необхідних відомостей. Такі дії підпадають під ч. 2 ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з цією нормою, для громадянина передбачений штраф від 51 до 85 гривень, а для посадової особи – від 340 до 510 гривень.

Також правоохоронці нагадують, що ч. 1 ст. 212-13 КУпАП передбачає стягнення за виготовлення або замовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять:

– відомостей про установу, що здійснила друк;

– їх тираж;

– інформацію про осіб, відповідальних за випуск;

– або в яких така інформація означена неправильно чи неповно.

“Розмір штрафу для громадянина, у разі вчинення цього виду правопорушення, – від 170 до 510 гривень. А для посадової особи – від 850 до 1190 гривень”, – йдеться у повідомленні.