Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині епідемії грипу немає, лише в деяких районах перевищений епідпоріг – Віктор Лисак

21 січня, під час апаратної наради, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про епідемічну ситуацію із захворюваності на грип у 2018 році та забезпечення виконання заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій на період виникнення епідемії у 2019 році.

“На Полтавщині епідемії грипу не має. Лише в деяких районах можемо спостерігається перевищення епідпорогу. Здебільшого хворіють діти. В області фіксується три типи грипу: АН3N2, Н1N1, В. Загалом за цей епідсезон виявили грип у 41 людини”, – повідомив Віктор Лисак.

Госпіталізують лише 0,3 % від всіх хворих, переважно з захворюванням на бронхіт, пневмонію.

“Наша область межує з областями, в яких перевищений епідпоріг, тому деяким районам необхідно звернути більше уваги на профілактику. Ми постійно проводимо роз’яснювальну роботу з населенням щодо профілактики грипу й бачимо, що з кожним днем все більше свідомих громадян вакцинуються проти цієї хвороби”, – зазначив Віктор Петрович.

“Ми не можемо, юридично, змусити всіх вакцинуватись, але можемо інформувати населення про профілактику та наслідки грипу. Необхідно в госпітальних округах провести семінари для сімейних лікарів та керівників ПМСД щодо профілактики грипу та заключення декларацій, адже саме вони повинні розповідати людям про хворобу та вакцинацію”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

На Полтавщині працює 35 Центрів ПМСД та 7 приватних Центрів.

“Цього епідсезону ми своєчасно запроваджували протиепідемічні та обмежувальні заходи. Під час масового захворювання у класах — закривали на карантин клас, а не чекали доки захворіє більшість учнів школи. Краще попередити епідемію, чим потім боротися з нею”, – сказав Віктор Лисак.