Ви тут:
децентралізація Медицина Полтавщина Суспільство 

Міжмуніципальне співробітництво: обговорили створення Полтавського міжрайонного центру стоматології

Проблемою збереження сільської стоматологічної мережі у Полтавському районі перейнялися відразу після впровадження медичної реформи на первинному рівні, яка не передбачала функціонування цієї служби взагалі.

Восени 2018 року вирішили питання стосовно створення на теренах району комунального підприємства «Полтавський міжрайонний центр стоматології» на засадах міжмуніципального співробітництва, повідомляють у районній раді.

9 січня заступник голови районної ради Олексій Івженко провів нараду щодо створення комунального підприємства «Полтавський міжрайонний центр стоматології», на якій були присутні сільські голови району, фахівці з економічної роботи та медичного обслуговування КЗ «Полтавська центральна районна клінічна лікарня», а також делегація з Решетилівського району.

У рамках наради заступник головного лікаря з економічних питань КЗ «Полтавська центральна районна клінічна лікарня» Наталія Яковенко представила до уваги присутніх попередній приблизний розрахунок витрат на утримання стоматологічної служби, включаючи видатки на фінансування адміністративно-управлінського апарату комунального підприємства, заробітну плату лікарів-стоматологів, утримання стоматологічних кабінетів, тощо. Виходячи з наведених цифр, розрахованих на сумарну кількість з 10 сільських рад Полтавського району, видатки на одну сільську раду склали близько 80 тисяч гривень на рік.

Надаючи роз’яснення стосовно процедури створення стоматологічного центру та долучення до проекту сусідніх районів на умовах міжмуніципального співробітництва, начальник відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату районної ради Юлія Попова наголосила, що утворенню комунального підприємства мають передувати два сесійних рішення відповідних сільських рад про згоду на співпрацю та про схвалення проекту договору про співробітництво.

Представники делегації з Решетилівщини, голова райради Сергій Колотій, малобакайський сільський голова, голова Асоціації сільських голів Решетилівського району, Станіслав Срібний, висловили згоду долучитися до спільного проекту, з метою збереження мережі стоматологічних кабінетів у своєму районі, проте остаточний результат озвучать після проведення громадських слухань та розгляду питання на сесіях місцевих рад.