Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Космічне зіткнення, після якого місяць відколовся від Землі, допомогло зародитися життю

Космічне зіткнення, після якого Місяць відколовся від Землі, залишило на нашій планеті хімічні елементи, важливі для виникнення життя. Такого висновку дійшли американські вчені, інформує 5.ua.

Удар стався близько 4,4 мільярда років тому. Мандрівна планета розміром з Марс зіштовхнулася з Землею, викидаючи в космічний простір уламки порід. З цих уламків пізніше сформувався її природний супутник Місяць.

Крім сформованого небесного тіла, в результаті зіткнення на земну поверхню потрапила більша частина вуглецю і азоту, що складають наші тіла, вважають дослідники.

Петрологи з техаського Університету Райса дійшли такого висновку після низки експериментів з геохімічними реакціями, коли хотіли зрозуміти, як Земля отримала ключові хімічні елементи: від метеоритів чи можливо з якихось інших стародавніх джерел.

“Керівник групи дослідників Демманвір Гревал виявив, що планета з багатим на сірку ядром повинна була б мати великі запаси вуглецю і азоту на поверхні. Земне ядро, найімовірніше, складається із заліза і нікелю. Тож стороння планета з сірчаним ядром могла б передати ці летючі елементи Землі у потрібній пропорції, коли вона зіштовхнулася з нею. Таких висновків дослідники дійшли завдяки комп’ютерному моделюванню численних сценаріїв розвитку Сонячної системи, порівнюючи результати з тим, який вигляд вона має насправді”, – йдеться у повідомленні.