Ви тут:
Кримінал Суспільство 

Керівництво “Запоріжгазу” викрили на багатомільйонних фінансових оборудках, – СБУ

Співробітники Служби безпеки України викрили протиправний механізм, через який керівництво ПАТ “Запоріжгаз” завдало державі багатомільйонні збитки. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Оперативники спецслужби встановили, що менеджмент ПАТ “Запоріжгаз”, блокуючим пакетом акцій якого володіє “НАК Нафтогаз України”, штучно “списував” спожитий природний газ як виробничо-технологічні витрати та ненормовані втрати під виглядом “фейкових” технічних аварій.

За висновками профільних експертів лише за один квартал вартість завищеного обсягу втраченого природного газу внаслідок нібито аварій становить понад двадцять шість мільйонів гривень.

Співробітники СБУ задокументували, що протиправні дії посадовців призвели до необхідності покриття штучно створених збитків за рахунок державного бюджету та звичайних споживачів.

Під час санкціонованих слідчих дій в офісних приміщеннях товариства правоохоронці вилучили, зокрема підроблені акти технічних аварій, звіти з внесеними неправдивими даними, що підтверджують проведення оборудки.

“У межах відкритого кримінального провадження голові правління ПАТ “Запоріжгаз” оголошено про підозру за ч. 2 ст. 364-1 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України і відсторонено від посади. Триває досудове слідство”, – йдеться у повідомленні.