Ви тут:
Суспільство 

Документи найманців “ПВК Вагнера” підтверджують – це таємний загін ГУ ГШ ЗС РФ, – Василь Грицак

Росія продовжує цинічно брехати, намагаючись виправдати свої злочини, вчинювані по всьому світу. Кремль не перестає “горлати”, що його збройні підрозділи ГУ ГШ ЗС РФ не захищають диктаторські режими у Судані, Сирії та не причетні до вбивства журналістів у ЦАР, які намагались пролити світло на їх “засекречену” діяльність. Про це йдеться на офіційному сайті СБ України.

25 січня Служба безпеки України оприлюднила матеріали, які свідчать, що російські найманці та озброєння доставляється до Судану та інших країн регіону безпосередньо авіацією Міністерства оборони РФ на замовлення ТОВ “М Інвест” – комерційної структури “повара Путіна” Є. Пригожина.

Більше того, саме через ТОВ “М Інвест” здійснювалося замовлення квитків для “пасажирів” цих авіарейсів 223 льотного загону МО РФ, якими виявилися співробітники позаштатного підрозділу ГУ ГШ ЗС РФ під назвою ПВК “Вагнер”. З серпня до грудня 2018 року літаками Ту-154М (бортові номери RA-85041, RA-85155) до Судану, ЦАР та інших африканських країн на ротаційній основі було переправлено 1012 “їхтамнетів”, чиї квитки, персональні та паспортні дані сьогодні є в розпорядженні Служби безпеки України.

СБУ публікує частину наявних відомостей, зокрема оприлюднює перший список із 149 осіб, які брали безпосередню участь у придушенні демократичних протестів у Судані на початку 2019 року.

Аналіз паспортних даних понад тисячі співробітників “ПВК Вагнера” свідчить, що переважна більшість документів російських найманців оформлювалася централізовано у Москві підрозділом Федеральної міграційної служби РФ, який також видавав документи прикриття й для офіцерів ГУ ГШ ЗС РФ “Петрова” та “Боширова” – виконавців хімічної атаки у британському Солсбері. При цьому номери паспортів декількох сотень “вагнерівців” також відрізняються між собою лише останніми цифрами.

“Серія та номери закордонних паспортів найманців “ПВК Вагнера”, а також місце їх оформлення ще раз підтверджують – це таємний загін позаштатних вбивць ГУ ГШ ЗС РФ. Залишається лише почути від офіційних осіб РФ, який саме «шпиль» у Судані або ЦАР вони відвідували” – зазначив Голова СБУ Василь Грицак.

СБУ також встановлено, що до складу африканських ротацій “ПВК Вагнера” російською військовою розвідкою спрямовувалися і громадяни з інших країн: Білорусі, Молдови, а також підтримуваних Росією самопроголошених республік.

Крім цього, наявна інформація свідчить про цільовий набір до суданського “відрядження” ПВК “Вагнера” зрадників України з-поміж мешканців тимчасово окупованого Криму, які у винагороду за сприяння російському агресору отримали громадянство РФ.

Також встановлено, що одним із напрямів поповнення ПВК “Вагнера” є вербування російськими спецслужбами близьких родичів російських найманців. Загалом СБУ задокументовано понад 112 осіб, для яких “російський бізнес на крові” став родинною справою.

Показово, що понад 90% африканського контингенту найманців у 2014-2015 роках брали участь у військовій агресії проти України, зокрема – штурмах Луганського аеропорту та Дебальцевого, а згодом були спрямовані до ЦАР.

СБУ також встановила, що з кінця 2018 року активізовані роботи зі створення у Судані “пункту військово-технічного забезпечення ВМФ РФ” за участі колишніх офіцерів ВМС України, які весною 2014 року зрадили українському народу, перейшли на бік російських окупантів та нині проходять військову службу у складі Чорноморського флоту ВМФ РФ.

“СБУ продовжить документувати злочинну діяльність кожного російського терориста та зрадника України незалежно від місця їх перебування. Справедливе покарання за вчинені злочини проти українського народу лише справа часу”, – наголосив Голова СБУ Василь Грицак.