Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Депутати Кременчуцької міськради виділили кошти для придбання двох квартир дітям-сиротам

Депутати Кременчуцької міської ради на сьогоднішньому позачерговому засіданні сесії розглянули питання про виділення коштів з міського бюджету на придбання 2 квартир дітям-сиротам.

Обговорюючи причини скликання засідання, міський голова Віталій Малецький зазначив, у Кременчуці минулого року 9 дітей – сиріт були забезпечені власним житлом, придбаним на умовах державного фінансування в рамках державної житлової програми, ініційованою Президентом України. Для ще двох осіб з числа дітей сиріт кошти державної субвенції до міста надійшли у останні дні 2018 року відповідно до розпорядження голови Полтавської ОДА Валерія Головка щодо збільшення обсягу державної субвенції на виконання державної програми наприкінці грудня місяця, тому з’явилася можливість позачергового придбання житла цим молодим громадянам, повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Керівник міста відмітив, що відповідними міськими службами були оперативно відібрані квартири на ринку нерухомості Кременчука, проведені всі необхідні процедури щодо їх купівлі-продажу, сплачено нотаріальні послуги за оформлення правовстановчих документів на житло. Залишилося лише перерахувати кошти державної субвенції колишнім власникам житла. Але 28 грудня о 23:15 год. від Державної казначейської служби України в місті Кременчуці надійшла інформація про те, що кошти за оплату нотаріальних послуг у сумі 17 370,00 грн. надійшли до отримувача, а кошти за продаж квартир попереднім власникам у сумі 750 800,00 грн. були повернуті Ощадним банком України без зазначення причини повернення. У результаті вищезазначених обставин в м. Кременчуці на сьогоднішній день 2 особи з числа дітей-сиріт залишилися без власного житла. Продовжуючи окреслювати ситуацію, міський голова підкреслив, що відтерміновувати прийняття рішення по даному питанню не є можливим, бо вже в лютому місяці у зв’язку з віком ці 2 дітей-сиріт не зможуть стати учасниками державної житлової програми та у подальшому позбавляться можливості отримати власне житло на пільгових засадах. Тому виникла необхідність зібрання позачергового засідання сесії міської ради, щоб вирішити дану проблему та виділити кошти з міського бюджету, необхідних для розрахунку з продавцями квартир.

Проектом рішення сесії міської ради запропоновано виділити головному розпоряднику бюджетних коштів виконавчому комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області кошти в сумі 754 800 грн для проведення розрахунків із продавцями по двом житловим об’єктам.

Рішення по даному питанню депутатами міської ради було підтримано. Окрім того, наразі листи з проханням допомогти розібратися в ситуації та пошуку шляхів повернення суми держсубвенції до міста направлені до вищих органів влади.