Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство 

Чим жило «Полтаватеплоенерго» у 2018-му

Початок року завжди спонукає озирнутися назад і, перш ніж будувати плани на майбутнє, підбити підсумки вже подоланого шляху — зробити висновки з невдач і потішитися успіхами. Тож на старті нового календарного року полтавські теплоенергетики аналізують торішні події, які стали знаковими в роботі підприємства та в його новітній історії.

Наприкінці минулого року Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, затвердила нові тарифи (https://bit.ly/2BlbGWZ), з якими «Полтаватеплоенерго» і його споживачі ввійшли в новий рік. Тарифи на послугу з централізованого опалення зросли на 18,5%, однак це був вимушений хід, — пояснюють в «Полтаватеплоенерго». Найперша причина збільшення їх розміру — це зростання ціни на природний газ майже на 23%, що відбулося в Україні з 1 листопада 2018 року. А враховуючи те, що всі котельні підприємства, крім двох, працюють саме на цьому паливі, вартість газу не могла не вплинути на вартість послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води. Тож працівники теплопостачального підприємства сподіваються на розуміння споживачів і докладають максимум зусиль, щоб усі вони були з теплом.

2018-й був ювілейним для «Полтаватеплоенерго»: підприємству виповнилося 50 років (https://bit.ly/2Pmefxx). Півстоліття тому була утворена «Дирекція об’єднаних котелень і теплових мереж», яка стала праматір’ю нинішніх потужностей підприємства. Історія «Полтаватеплоенерго» починалася з 38 котелень і 50 км мереж, сьогодні ж на його балансі більше 90 котелень і майже 215 км теплових мереж. Тож восени минулого року полтавські теплоенергетики воскрешали в пам’яті події минулих літ, вшановували нинішніх трудівників та згадували тих, хто стояв біля витоків підприємства і хто творив його історію.

Визначною подією не тільки для «Полтаватеплоенерго», а й для всієї Полтави стало проведення в нашому місті міжнародного семінару (https://bit.ly/2TmNYB2) на тематику енергоефективних проектів у секторі теплопостачання України. Такі семінари Міжгалузева асоціація «Укртеплокомуненерго», до якої входить і полтавське обласне теплопостачальне підприємство, проводить щороку, проте в Полтаві — уперше. У заході взяли участь близько сімдесяти представників теплоенергетичних підприємств з усієї України та міжнародних фінансових організацій, які обговорили питання енергоефективності, економії ресурсів та зменшення собівартості теплової енергії.

У році, що минув, «Полтаватеплоенерго» зробило ще один крок на шляху взаємодії зі споживачами. Щоб мешканцям багатоповерхівок у Полтаві та ще в чотирьох районних центрах області було зручніше передавати показники індивідуальних (квартирних) приладів обліку теплової енергії і гарячої води, фахівці підприємства розробили й запровадили чат-боти у месенджерах Viber і Telegram (https://bit.ly/2Lu75Go). Віднині власники смартфонів та комп’ютерів, на яких встановлено ці додатки, мають ще один зручний спосіб передачі показників і можуть не чекати своєї черги на телефонній лінії абонентської служби підприємства.

Принципових змін цього року зазнав і цілодобовий он-лайн сервіс офіційного сайту підприємства «Мапа комерційного обліку» (http://te.pl.ua/gmap.html). Якщо раніше в ньому відображалися стан оснащеності житлового будинку тепловим лічильником і обсяги споживання його мешканцями теплової енергії за підсумками кожного місяця протягом опалювального періоду, то у 2018 році спектр інформації, що подає мапа, значно розширився. Так, перед початком міжопалювального періоду вона містила графік відсутності послуги з централізованого постачання гарячої води (https://bit.ly/2Rwr90c) у розрізі адрес будинків через ремонтні роботи у тепловому господарстві. Також улітку споживачі мали змогу за допомогою цього сервісу ознайомитися з підсумками опалювального сезону 2017-2018 рр. (https://bit.ly/2R5rsj8) — побачити, скільки тепла надійшло в їхній будинок протягом цього періоду і скільки теплової енергії припадало на один квадратний метр опалювальної площі в їхній багатоповерхівці. Перед початком нового опалювального сезону на «Мапі комерційного обліку» була розміщена актуальна інформація стосовно стану розрахунків споживачів (https://bit.ly/2CJ2Lkv) за отримані послуги, зокрема, щодо розмірів заборгованості у кожному будинку із переліком домогосподарств, що мають найбільші борги.

У році, що лишився позаду, «Полтаватеплоенерго» проводило масштабну роз’яснювальну роботу. Зокрема, чималий сплеск звернень до підприємства викликала постанова уряду №829, що набула чинності наприкінці жовтня і стосувалася порядку визначення технічної можливості індивідуального обліку тепла (https://bit.ly/2F2xXwL). Помилкове чи неточне трактування цієї постанови вводило споживачів в оману щодо можливості встановлення індивідуальних (квартирних) теплових лічильників у будинках з вертикальною системою розподілу теплоносія. Тож «Полтаватеплоенерго» провело широку інформаційну кампанію, розвінчуючи міфи і розкриваючи нюанси індивідуального обліку теплової енергії в будинках з різними теплотехнічними характеристиками.

Як і в попередні роки, полтавські теплоенергетики продовжили удосконалювати свої фахові уміння. Доказом цього став традиційний конкурс професійної майстерності (https://bit.ly/2OvKtJx), який уже втретє пройшов на підприємстві. Цього разу за звання кращого змагалися електромонтери — працівники служби головного енергетика. Такі заходи, на переконання теплоенергетиків, підтримують здоровий дух конкуренції, а отже, мотивують розвиватися в професійному плані, переймати досвід у старших колег і набувати все нових навичок.

Звісно, 2018 рік не був безхмарним: на мережах траплялися аварії, які працівники «Полтаватеплоенерго» подеколи навіть не мали змоги повноцінно ліквідувати. Так, у червні внаслідок гідравлічних випробувань на мережі від котельні по вул. Ціолковського, 36 були виявлені аварійні пориви (https://bit.ly/2s3oKvJ). Щоб ліквідувати цю позаштатну ситуацію, полтавські теплоенергетики змушені були призупинити постачання гарячої води мешканцям частини будинків у мікрорайоні Алмазний. Однак проводити ремонтні роботи заважали кіоски ринку «Мотель», без погодження з підприємством нагромаджені в місцях пролягання комунікацій. Тому капітальний ремонт цієї ділянки теплової мережі був запланований на 2019 рік.

Немало незручностей відчули і мешканці мікрорайону Сади-2, де в самий розпал літа на виконання інвестиційної програми підприємства теплоенергетики проводили масштабні роботи із заміни магістрального трубопроводу (https://bit.ly/2viwr2b). Цей захід був запланований давно, адже мережі, прокладені в мікрорайоні Сади-2, уже віджили своє і загрожували поривами. Тож, щоб уникнути аварійних ситуацій узимку, полтавські теплоенергетики зіграли на випередження і вчасно замінили застарілі труби на нові. Приємно, що мешканці мікрорайону з розумінням поставились до ситуації, яка склалася, і терпляче чекали завершення робіт.

Таким в новітній історії «Полтаватеплоенерго» залишиться 2018 рік — з буденними клопотами і визначними подіями, з важкою працею та нововведеннями, з постійною турботою про споживачів.

Прес-служба «Полтаватеплоенерго»