Ви тут:
Суспільство Україна 

Бойовики на Донбасі продовжують перешкоджати спостерігачам ОБСЄ

Українська сторона СЦКК повідомляє, що збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі продовжують перешкоджати діяльності спостерігачів СММ ОБСЄ. Про це йдеться на сторінці ООС у Facebook.

За даними звіту СММ ОБСЄ, який опублікували 9 січня року, в черговий раз зафіксовані обмеження та затримка свободи пересування під час виконання мандата СММ на Донецькому напрямку.

Так, на блокпості поблизу Озерянівки на північному сході від Донецька озброєний найманець збройних формувань російських окупаційних військ повідомив спостерігачам про те, що патрулю Місії без письмового дозволу від керівництва збройних формувань Російської Федерації заборонено проїзд у напрямку селища Озерянівка. Приблизно через 20 хвилин після втручання у ситуацію керівництва збройних формувань РФ спостерігачам СММ дозволили проїхати у потрібному напрямку.

“Українська сторона СЦКК вважає неприпустимими дії російсько-окупаційних військ та їхніх найманців по відношенню до легітимної діяльності патрулів СММ ОБСЕ, які бойовики на блокпостах прикривають “наказами від керівництва” чи “питаннями безпеки”, змушуючи команди СММ чекати окремих дозволів чи, навіть, взагалі покинути той чи інший район непідконтрольний владі України. Такі безвідповідальні дії свідчать про те, що керівництву окупантів є що приховувати, тому вони усіляко перешкоджають діяльності міжнародних спостерігачів, цинічно нехтують Мінськими домовленостями та свідомо провокують загострення збройного конфлікту на Донбасі”, – йдеться у повідомленні.