Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Адвокат родини Левченко вбачає численні порушення у розслідуванні смертельної ДТП у центрі Полтави, де загинув 15-річний підліток (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, 15 січня, під стінами обласної прокуратури Полтавщини вчергове зібрались небайдужі полтавці, щоб активізувати досудове розслідування у справі ДТП в центрі Полтави, що сталось 6 листопада 2018 року. Тоді на позашляховику полтавка Наталія Саєнко збила 15-річного підлітка Артема Левченко, він отримав численні травми, потрапив до лікарні, впав у кому, а 2 місяці потому, на Різдво, помер.

Адвокат родини Левченко Дмитро Семеха говорить, що у розслідуванні є численні порушення. Це не надання домедичної допомоги водія потерпілому на місці ДТП, свідків допитано так, щоб не можна було встановити істину у справі, слідчий експеримент на місці злочину проведено з порушеннями, слідчі, які займаються справою, не мають досвіду роботи.

“Водій збиває пішохода, він зобов’язаний надати домедичну допомогу до приїзду швидкої. Якщо на місце ДТП приїхали близькі та родичі водійки, це означає що вона їм зателефонувала. В результаті вона перестала надавати домедичну допомогу постраждалій особі. Це є склад злочину. Свідків допитано таким чином, щоб не встановити істину по справі. Тобто, один свідок каже одне, інший — інше. На місці ДТП проводився слідчий експеримент на дорозі зі свідком. Він розповідав, що тоді відбулось. Але експеримент проводився без участі спеціаліста — експерта-автотехніка. Він може встановити час, швидкість, знається у ПДР. Його не було. Слідчий, якого відсторонили від справи, в правоохоронних органах працює 2 роки, слідчий, який зараз працює — має досвід роботи 2-3 роки. Керівництво зазначає, що у них більшість таких працівників”

Дмитро Семеха вбачає бездіяльність правоохоронних органів та службову недбалість.

“Перших свідків допитано через 5 днів, чому кваліфікація злочину була як середньої тяжкості, оскільки швидка зафіксувала політрами, стан коми, переломи кісток черепа. Це пряма ознака тяжкості. Це очевидний факт ДТП. Це є прямим доказом службової недбалості”, – доводить адвокат потерпілої сторони.

Поки люди чекали на представників прокуратури, щоб почути про стан розслідування, полтавка Анна Віват теж прийшла на мітинг, оскільки прагне, щоб справу не затягували. Вона знає батька загиблого підлітка, працює з ним в одній лікарні.

“Справу намагаються затягувати, нічого не робиться. Розслідування не зрушило з місця. Хлопчика немає, сьогодні 9 днів йому, але все залишається так само”

Тим часом до ЗМІ та людей виходить керівник Полтавської міської прокуратури Євген Асташкін.

“На даний час керівництвом слідчого управління поліції змінено слідчу групу, включено до неї фахівців на рівні міністерства. Прискорено проведення усіх експертиз. Призначено автотехнічну комплексну судово-медичну та транспортно-трасологічну експертизи. На підставі цих висновків буде прийнято кінцеве рішення у кримінальному провадженні. Дуже добре, що збережені всі докази, які можливо було знайти. Їх нададуть експертам, щоб зробили висновки. Експерти виходитимуть з наступного: якщо водій рухався зі швидкістю, яка дозволена на тій ділянці дороги, чи могла вона зупинити автівку з того моменту, як могла побачити на пішохідному переході перешкоду. Відповіді можуть дати лише експерти. По кримінальному провадженню з приховування тяжкого злочину на даний час доручено слідчим ДБР. Коментувати з цього приводу не можу”.

Детальніше можна побачити на відео.

Підсумки адвоката після спілкування з представником прокуратури та заява Наталії Левченко.

Після цього, адвокат Дмитро Семеха зареєстрував у прокуратурі заяву з підписом Наталії Левченко про вчинення злочинів під час розслідування, а також про зміну підслідності та негайній активізації досудового розслідування. За словами адвоката, справу слід негайно переводити з Полтавського відділу поліції на прокуратуру Харківської області через некваліфікованих співробітників.