Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

30 грудня не стало одразу двох відомих лікарів Полтавщини

30 грудня 2018 року не стало професора кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї УМСА, доктора медичних наук, професора Віктора Миколайовича Соколова та засновника і куратора анестезіолого-реанімаційної служби Полтавщини, доцента кафедри анестезіології з інтенсивною терапією УМСА, кандидата медичних наук, Олександра Михайловича Дикого.

Віктор Соколов – з 1978 року по 1981 рік – лікар-стоматолог 3-ї міської поліклініки м. Полтави. 1981 – 1983 р. р. – клінічна ординатура на кафедрі соціальної гігієни та організації охорони здоров’я Київського державного медичного інституту. З 1983 року по 1985 рік асистент кафедри хірургічної стоматології Полтавського медичного стоматологічного інституту. З 1998 року асистент кафедри пропедевтики хірургічної стоматології з курсом пластичної хірургії. У 2000 році обраний на посаду доцента кафедри пропедевтики хірургічної стоматології з курсом пластичної хірургії. У 2002 році присвоєне вчене звання доцента. У 2009 році обраний за конкурсом на посаду професора кафедри дитячої хірургічної стоматології та пропедевтики хірургічної стоматології з реконструктивною хірургією голови та шиї. З 2011 року професор кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голови та шиї, інформує Українська медична стоматологічна академія на своїй сторінці у Фейсбук.

Олександр Дикий – у 1977 році під керівництвом академіка О.О. Шалімова він захистив одну з перших в Радянському Союзі дисертацію за спеціальністю «Анестезіологія» за темою «Гідроіонні зсуви у хворих з захворюваннями стравоходу та шлунку у зв’язку з хірургічним лікуванням». Саме з його працевлаштування 14 лютого 1977 році розпочалась історія курсу, а потім – і кафедри анестезіології з інтенсивною терапією Української медичної стоматологічної академії. Тоді постала задача – створити з нуля фактично відсутню повноцінну анестезіологічну службу Полтавщини, і власне вся сучасна структура анестезіолого-реанімаційної допомоги Полтавської області створена за його безпосередньою участю.