Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

13 років за ґратами: суд виніс вирок президенту-втікачу Януковичу

Суд визнав президента-утікача Януковича винним та засудив його до 13 років в’язниці. Про це повідомляє “24 канал“.

Колишнього президента України Віктора Януковича визнали винним у низці злочинів, зокрема державній зраді, пособництві в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України та пособництві у веденні агресивної війни. Якщо Янукович повернеться в Україну, йому доведеться відсидіти 13 років у в’язниці.

Вирок екс-президенту оголосив Оболонський районний суд Києва.

Янукович отримав пом’якшення покарання через вчинення злочину під впливом представників російської влади.

Після втечі до Росії під час Майдану у 2014 році Янукович попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для “відновлення законності” в Україні. Відтак, його визнали винним у вчиненні злочинів, передбачених статями Кримінального кодексу про державну зраду та пособництво у веденні агресивної війни.

Так, під час засідання суддя Владислав Дев’ятко зазначив, що 1 березня 2014 року Янукович на території Росії навмисне і для сприяння порушенню суверенітету України, а також для легітимації російської агресії, склав і скерував звернення до Путіна з проханням ввести Збройні сили Росії.

У тексті вироку також вказано, що Януковича оголошували в розшук. Суд на першому ж засіданні дав екс-президентові можливість захищатися через відеозв’язок, проте Янукович цим не скористався.

Своєю чергою, адвокати президента-утікача заявили, що оскаржуватимуть вирок.

“Ми звертатимемось із апеляційною скаргою і сподіваємося, що зможемо встановити істину в цій справі, в тому числі в міжнародних інстанціях. В ЄСПЛ ми також будемо оскаржувати по багатьох пунктах”, – сказав на засіданні суду адвокат екс-президента Олександр Горошинський.