Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

З норвезького музею зникли картини Едварда Мунка

Шість картин норвезького художника-експресіоніста Едварда Мунка (1863-1944) зникли з музею Стенерсена в Осло. Про це повідомляє 112.ua з посиланням на газету Dagbladet.

Зникли такі роботи, як “Смерть Марата”, “Омега плаче”, “Плаче дівчина у ліжку”, “Портрет фру Р.”, “Зоопарк-Берлін” і “Оге Крістіан Гірлефф”.

Вважалося, що ці роботи перебували у сховищі музею, однак їх там не виявилося. Директор музею Стейн Улаф Хенріксен не зміг пояснити, чому зникнення робіт відомого норвезького художника не було зареєстровано раніше.

Перед цим під час звірки музейні працівники виявили зникнення як мінімум 47 творів мистецтва, у тому числі 26 картин Мунка.

Журналісти з’ясували, що з 1952 року частина робіт, яка складала колекцію музею, тривалий час знаходилися без охорони в гуртожитку і кафе студентського містечка Согн. До 1994 року у музею Стенерсена взагалі не було свого будинку.

Прославився Едвард Мунк завдяки картині “Крик”, вона вважається другою за популярністю у світі після “Мони Лізи” Леонардо да Вінчі. Крім того, це одна з найдорожчих картин у світі – у травні 2012 року її продали на аукціоні Sotheby’s в Нью-Йорку за 119,9 млн доларів США.