Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені прискорили роботу комп’ютера біологічним вірусом

Науковці з MIT (Massachusetts Institute of Technology) знайшли спосіб прискорити роботу комп’ютера за допомогою біологічного вірусу: бактеріофаг M13 дозволяє пришвидшити перехід інформації з оперативної пам’яті в довготривалу

Про це  з посиланням на ScienceAlert пише Еспресо.

Зараз багато комп’ютерів працюють повільніше через невелику затримку при переміщенні даних з високошвидкісної оперативної пам’яті в довгострокове сховище на жорсткому диску, яка займає кілька мілісекунд.

Дослідники запропонували спосіб скоротити цю затримку, замінивши два сховища на одне – пам’ять з фазовим переходом. Однак зараз такі пристрої пам’яті нагріваються до температури, досить високої для руйнування антімоніда галію, одного з основних матеріалів, необхідних для систем з фазовою пам’яттю.

Разом з колегами з Сінгапурського університету вчені з’ясували, що використання вірусу для зв’язування шматочків антімоніда галію в придатні для використання дроти зберігало температуру набагато нижчою. Використання нової системи пам’яті дозволило скоротити час на роботу з файлами на 10 наносекунд.