Ви тут:
Спорт Суспільство 

УЄФА затвердив створення третього клубного турніру

2 грудня, на засіданні в Дубліні Виконавчий комітет УЄФА затвердив створення третього клубного турніру в циклі 2021/2024 років, про це з посиланням на  ua-football.com повідомляєZIK.

• Новий турнір (робоча назва UEL2) буде проводитися за тією ж схемою, що Ліга чемпіонів УЄФА і Ліги Європи УЄФА. На груповому етапі виступлять 32 команди.

• Формат включає груповий етап (вісім груп по чотири команди), 1/8 фіналу, чвертьфінал, півфінал і фінал.

• Перед 1/8 фіналу відбудеться додатковий раунд плей-офф. У ньому зустрінуться другі місця в групах UEL2 і треті місця в групах Ліги Європи.

• Новий турнір передбачає 141 матч за 15 ігрових днів. Точно так же, як в Лізі Європи.

• Переможець нового турніру отримають путівку в наступний розіграш Ліги Європи.

• Матчі проводитимуться по четвергах. Таким чином, Ліга чемпіонів і раніше відіграє по вівторках і середах, а Ліга Європи і новий турнір – по четвергах. УЄФА розгляне можливість додати тимчасову сесію з початком о 16:30 CET (17.30 за Києвом) для обмеженої кількості матчів.

• Фінали всіх клубних турнірів будуть проводитися на одному тижні – в середу (новий турнір), четвер (Ліга Європи) і суботу (Ліга чемпіонів).

Новий турнір гарантує, що на груповому етапі єврокубків будуть представлені щонайменше 34 асоціації (зараз мінімум 26). Новий турнір буде відкритий для всіх національних асоціацій. Всі асоціації збережуть ті ж сумарні квоти, що зараз.

Виконком УЄФА схвалив формат нового турніру і схему відбору. Також ратифіковані збільшені гарантовані призові для всіх клубів Ліги Європи і нового турніру. Детальна схема розподілу фінансів і солідарних виплат, а також інші деталі – назва/бренд, система коефіцієнтів і комерційна стратегія – будуть підтверджені в 2019 році.

У циклі 2021/2024 років формат Ліги Європи буде приведений у відповідність з форматом нового турніру. Перед 1/8 фіналу вводиться додатковий раунд плей-оф. У ньому зустрінуться другі місця в групах Ліги Європи і треті місця в групах Ліги чемпіонів.