Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС (ФОТО)

Десятки полтавців поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.

Сьогодні, 14 грудня, українці відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня у 1986 році закінчили будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

“Був на станції з червня по вересень 1986 року. Найголовніше — нас пам’ятають та згадують ту роботу, яка була виконана. Для нас було важливим, щоб вона мала найменше наслідків, – розповів ліквідатор аварії на ЧАЕС Анатолій Бондаренко.

Традиційно, ліквідатори з Полтави та представники влади зібралися біля пам’ятного знаку та поклали до нього квіти.

«Більше 30 років чорною стрічкою ця дата зберігається в пам’яті українців. Сьогодні вшановуємо наших ліквідаторів. На жаль, деяких посмертно. Саме вони тоді стали на захист нашої держави від атому. Своєю спиною закрили не тільки нашу державу, а й всю Європу. І ми маємо пам’ятати та шанувати наших ліквідаторів”, – зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Роман Товстий.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було встановлено в Україні «…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України…» згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.