Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відзначили переможців щорічного конкурсу «Волонтер року» (ФОТО)

Учора, напередодні Міжнародного дня волонтерів, в приміщенні міського Будинку культури в урочистій атмосфері відзначили кращі волонтерські загони міста, які взяли участь у міському конкурсі «Волонтер Року».

Цьогоріч конкурс проходив уже вдев’яте. Заявки до участі в ньому подали 25 волонтерських загонів. Це загони, що діють при громадських організаціях, державних установах, навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації, школах. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, голова конкурсної комісії Людмила Бойченко зазначила, що з кожним роком кількість загонів, що беруть участь в конкурсі – збільшується:

– Дуже приємно спостерігати тенденцію до збільшення волонтерських загонів у місті і тих, хто бажає взяти участь в конкурсі, розказати про свою діяльність. Зараз, коли Україна переживає нелегкі часи, – будь-яка допомога є важливою. А волонтери – це ті люди, які доводять, що усі ми можемо розраховувати на підтримку та допомогу. Допомагаймо по одному, допомагаймо разом! І так зможемо зробити наше життя кращим.

Депутат міської ради Світлана Нестуля зауважила, що волонтерство – є важливою частиною життя закордоном. Тож, і наша молодь має переймати позитивний досвід волонтерства:

– Волонтерство – це загальносвітова практика, коли молоді люди, з юних років наповнюються соціальною відповідальністю. Наприклад, у Польщі не можна перейти на наступний курс, якщо ти не маєш довідки, що ти 70 годин відпрацював волонтером. А в Канаді не можна вступити до університету, якщо ти не маєш довідки про двісті годин волонтерства. Тому що люди мають відчувати соціальну відповідальність перед суспільством.

Цього року кращих волонтерів визначали в 9-х номінаціях – у сфері роботи з людьми з інвалідністю; у сфері роботи з дітьми пільгових категорій; у сфері роботи з людьми, які опинилися у складних життєвих обставинах; у сфері роботи з ветеранами та людьми похилого віку; у сфері у сфері роботи по формуванню здорового способу життя та профілактиці негативних явищ; у сфері охорони та збереження навколишнього середовища і тварин; у сфері роботи по допомозі військовослужбовцям, які перебувають та перебували у зоні АТО та членам їх родин; у сфері культурних ініціатив та просвітництва; у сфері роботи по охороні здоров’я.

Серед цьогорічних конкурсантів і волонтерський загін «Турбота» загальноосвітньної школи № 8. Його учасники розповідають, займаються волонтерством за покликом серця та душі:

– Уже четвертий рік поспіль ми беремо участь в цьому конкурсі. Працюємо з полтавським відділенням протитуберкульозного диспансеру, працюємо в напрямі екологічному, допомагаємо діткам, які знаходяться в інтернаті, проводимо різноманітні акції, щодо їх підтримки. Для нас волонтерство – це дуже важливий напрям у житті. І найменша посмішка діток, з якими ми працюємо – доказ того, що ми працюємо недаремно, – розповіла командир волонтерського загону «Турбота» загальноосвітньої школи № 8 Надія Наконечна.

Усі конкурсанти були розподілені на дві вікові категорії, у кожній з яких були визначені переможці. Так, у молодшій віковій категорії місця розподілились наступним чином:

ІІІ місце – волонтерський загін «Турбота» Полтавської загальноосвітньої школи №8.

ІІ місце – волонтерський загін «Небайдуже серце» Полтавської загальноосвітньої школи №5

І місце – волонтерський загін «Дзвіночок» Громадської організації «Самодіяльний театр «Дзвіночок» дітей з інвалідністю та їх батьків».

У старшій віковій категорію призові місця здобули:

ІІІ місце – волонтерський загін «Єдність» Української медичної стоматологічної академії.

ІІ місце – волонтерський загін «Невтомні бабусі» бібліотеки-філіалу №7 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи.

І місце – волонтерський загін «Дзвіночок» Громадської організації «Самодіяльний театр «Дзвіночок» дітей з інвалідністю та їх батьків».

Окрім того, кожен волонтерський загін отримав відзнаку в межах дев’яти номінацій.

Усіх присутніх на заході вітали кращі хореографічні колективи та співаки міста.