Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували настільну соціальну гру “Бути жінкою”

У Центрі освіти дорослих Полтавської філії Суспільної служби України презентували нову настільну соціальну гру “Бути жінкою». Гра розповідає про наявні в Україні стереотипи щодо ролі жінки в суспільстві та пропонує гравцям моделі протидії дискримінації. Презентації проводяться в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства», що триває з 25 листопада по 10 грудня.

В основі гри є 8 героїнь, у яких є прописані історії, а головна мета гри – допомогти героїні досягнути її цілей шляхом накопичення ресурсів, подолання стереотипів та використання позитивних ситуацій. За задумом авторів гра «Бути жінкою» має стати доступним та зрозумілим для людей інструментом перевтілення в одну з восьми унікальних героїнь гри.

«У грі є 8 карток-ролей з описом персонажу і цілей, які вона перед собою ставить. На шляху до досягнення мети всім доведеться долати стереотипи, їм траплятимуться також і позитивні ситуації. У кожної персонажки є своя супер-сила. Гра дозволяє якнайкраще зрозуміти, чого вартує жінкам реалізувати власні цілі та з якими стереотипами зіштовхуватися”, – зазначила модераторка гри у Полтаві, письменниця Наталія Трикаш.

Гравці та гравчині рухаються полем, і намагаються зібрати найбільшу кількість ресурсів, аби досягти своїх особистих цілей. В процесі вони стикаються з різними життєвими ситуаціями, які можуть як допомогти їхнім персонажкам у досягненні мети (позитивні ситуації), так і завадити цьому (стереотипи). Для досягнення своєї мети гравці та гравчині можуть обирати різні стратегії, кооперуючись для подолання стереотипів та дискримінації.

Першою пройшла всі місії і перемогла у грі письменниця Інна Снарська

“Гра чудова! У грі мені випадали ситуації з якими жінка може зіштовхнутися у реальному житті. Чи дійсно жінка має рівні права з чоловіками? Чи її погляди, віросповідання, колір шкіри можуть бути перешкодами до досягнення цілей? Які ресурси потрібні (час, енергія, підтримка) аби рухатися впевнено до реалізації своїєї мети?- я замислювалася під час гри над цими питаннями. Також я думала про те, як важливо жінкам заявляти про себе, знаходити у собі внутрішні ресурси та заручатися підтримкою інших”.

Гру розроблено Благодійною організацією “Благодійний фонд «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» за фінансової підтримки Міжнародного благодійного фонду “Український Жіночий Фонд”.