Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорювали проблеми несанкціонованих сміттєзвалищ, впровадження роздільного збору сміття та створення полігонів (ФОТО)

Полтавська міська рада спільно з ГО «Еколтава» ініціювали процес вирішення проблеми твердих побутових відходів у місті. Нині триває процес розробки Міської програми поводження з твердими побутовими відходами. Аби ця програма була дієвою, розробники шляхом онлайн-опитування зібрали думки тих, хто бере участь в процесі продукування відходів. 5 грудня в Полтавській міській раді відбулась публічна перезентація «Візія майбутнього: поводження з твердими побутовими відходами у Полтаві».

Бачення сфери поводження з твердими побутовими відходами в місті Полтава представив усім присутнім технічний фахівець ГО «Еколтава» Максим Макуха. Під час своєї доповіді він зазначив, що серед основних завдань національної стратегії поводження з ТПВ до 2030 наступні: ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, впровадження роздільного збору сміття на місцях, розвиток переробної галузі, створення сучасних полігонів тощо. Таким чином, якщо виконувати усі завдання повною мірою, питання з ТПВ до 2030 року можна вирішити на 70%, повідомляє Полтавська міська рада.

“У цій презентації ми зібрали досвід різних міст, де вже впроваджено роздільний збір сміття. Одне з основних завдань – мотивувати жителів сортувати його. Також, ми показуємо своє бачення цілеспрямованої роботи в напрямку ліквідації Макухівського сміттєзвалища, приведення сміттєпереробки в місті до європейських стандартів”, – зауважив Максим Макуха.

Виходячи з цього, не менш важливою складовою даної візії є й інфокампанія:

“Якість поділу відходів залежить від виховної роботи, яка спрямована на свідоме ставлення людей до потреби розділяти відходи”, – додав технічний фахівець ГО «Еколтава» Максим Макуха.

Під час обговорення було представлено схему оптимального поводження з твердими побутовими відходами у місті, а також пропозиції щодо рекультивації Макухівського сміттєзвалища. Окрім того, окремої уваги було приділено небезпечним відходам від населення: люмінісцентні лампи, ртутні градусники, батарейки, фарби, медичні небезпечні відходи.

Варто зауважити, що влада міста вже давно працює в цьому напрямку. Під час свого слова заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко зауважив, що вирішення питання поводження з твердими побутовими відходами – це результат співпраці влади, громадських організацій та усіх мешканців міста. Першочергово – створення усіх умов, аби ініціатива мала успіх:

“КАТП-1628 своїми силами розпочало переобладнання сміттєвих баків. У наших планах здійснити переобладнання під роздільне сміття 290 нових сміттєвих баків. Зараз оголошується тендер на придбання п’яти сміттєвозів з боковим завантаженням і трьох – із заднім для того, аби ми мали можливість поставити євроконтейнери. Окрім того, оголошуємо тендери на придбання 70 великих контейнерів та двох автомобілів, які будуть обслуговувати саме ці великі контейнери. Також у планах на наступний рік зробити огорожі для кожного сміттєвого майданчика. Поруч будемо ставити великі контейнери, аби люди могли викинути великогабаритне сміття до цих баків, а не створювати несанкціоновані сміттєзвалища”.

Окрім того, за словами Олексія Чепурка, розробляється система забезпечення такими сміттєвими баками і ОСББ:

“Зараз ми відпрацьовуємо цей механізм з юристами. Можливо, ОСББ будуть укладати договори з КАТП-1628, вони будуть сплачувати за те, що ці контейнери мають у своєму обслуговуванні, але з приватними структурами, які закуплять цю вторсировину, ОСББ будуть укладати договори самостійно. Наше завдання – забезпечити баками”.

Секретар міської ради Олександр Шамота, присутній на обговоренні, підкреслив, що впровадження програми свідомого поводження з відходами неможливе без діалогу з громадою. Кожен має відчувати відповідальність за себе та за оточення, за зовнішній вигляд, екологічність та чистоту міста, тому такий проект потребує потужної інформаційної та роз’яснювальної кампанії.