Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці за кошти міського бюджету планують проводити складні ортопедичні операції

На найближчому пленарному засіданні сесії Кременчуцької міської ради планують затвердити програму «Легка хода», яка фінансуватиметься з міського бюджету.

Як зазначає керівник управління охорони здоров’я Максим Середа, основною передумовою для розробки та подальшого затвердження програми є проблема якості життя населення промислового міста, що пов’язана з  проявами захворювань опорно-рухового апарату та кістково-м’язової системи: переломами хребців, шийки стегна, променевої кістки та інше.

Головний медик міста підкреслив, що у Кременчуці в останній час вищевказані проблеми стали потребувати особливої уваги. За медичною статистикою, тільки переломів  хребців зустрічаються у 230-270 чоловік на  рік. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

На базі двох міських медичних підприємств, лікарень «Кременчуцька» та «Придніпровська» з 2015 року  запроваджені операції з пластики шийки стегна та  заміни кульшового суглоба. За 9 місяців поточного року в них було проведено 46 подібних хірургічних втручань, але проводилися вони виключно за кошти пацієнтів. Вартість протезів, у залежності від виробника, коливається від 20 до 60 тис. гривень.  

У разі прийняття програми «Легка хода» такі вартісні операції можна буде проводити в першу чергу вразливим верствам населення. Планується, що за кошти міського бюджету в 2019 році буде проведено 40 операцій з пластики шийки стегна та 10 протезувань кульшових суглобів. На ці цілі передбачається спрямувати 1 млн 300 тис. гривень.