Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч у Полтаві відремонтували 27 колекторів з 61

17 грудня відбулося засідання Робочої групи з вивчення питання щодо аварійного стану каналізаційних колекторів у місті, яку провів її голова Юрій Бойко.

Перш за все, головний інженер підприємства «Полтававодоканал» Євгеній Забишний доповів присутнім про ситуацію з ремонтними роботами колекторів, яка склалася на сьогодні, повідомляють у міській раді.

Він зазначив, що цьогоріч, через зношеність мережі, у місті відбувся 61 провал, що є надзвичайно високим показником для Полтави. Через брак фінансування цьогоріч із вищевказаної кількості провалів ліквідовано було 27.

– Фінансова складова на сьогодні – найголовніша, – зазначив Євгеній Забишний. – Коштів на ремонти у підприємства не вистачає, а закласти витрати на ремонт у майбутній тариф неможливо, оскільки подібний тариф буде завеликий для споживачів. Цифри, про які ми говоримо – це сотні мільйонів. Ні обласний ні міський бюджет на зможе потягнути таке навантаження, адже є ще чимало напрямів, які потребують фінансування.

Депутат міської ради Юрій Бойко зазначив, що нині проблема застарілих комунікацій стоїть гостро та знаходить відгук від представників міської та обласної влади:

– Усі ми розуміємо, що міські комунікації зношені і потребують ремонтів. Проте, цей процес неможливо реалізувати за лічені дні, тим більше, що це потребує колосальних коштів. Є розуміння цієї проблеми серед депутатів, усі розуміють, що підприємство потрібно підтримувати, адже від цього залежить добробут полтавців. Цьогоріч на ремонт каналізаційних колекторів з міського бюджету було спрямовано 20 мільйонів. Питання закладення коштів для виконання ремонтних робіт на наступний рік також буде вирішуватися.

Обговорили під час засідання і порядок ремонту колекторів. Головний інженер «Полтававодоканалу» озвучив перелік робіт, які заплановані на наступний рік – це вісім колекторів.