Ви тут:
Суспільство Україна 

Собор Святої Софії має стати головним собором Української Помісної Православної Церкви, – Андрій Парубій

Голова Верховної Ради України привітав рішення про затвердження Томосу та Статуту для Помісної Української Православної Церкви.

«Щиро вітаю рішення Синоду Вселенської Патріархії, яким затверджено Томос та Статут для Помісної Української Православної Церкви», – сказав Андрій Парубій під час засідання Погоджувальної ради.

Глава Парламенту повідомив, що отримав інформацію від Вселенської Патріархії, що Синод затвердив робочу дату проведення Всеукраїнського об’єднавчого православного архієрейського собору, який відбудеться у Києві і утворить Єдину Помісну Українську Православну Церкву, а також обере Предстоятеля.

У цьому контексті А.Парубій висловив переконання у необхідності започаткувати дискусію щодо функціонування і діяльності Помісної Української Православної Церкви після отримання Томосу.

«Хочу наголосити, що після проведення Собору передача Томосу новому Предстоятелю Української Церкви – це вже остання завершаюча дія утворення Української Церкви. І в цій дискусії я пропоную проговорити передачу для богослужінь для Предстоятеля нової Помісної Православної Церкви Собор Святої Софії у Києві, як найважливіший і ключовий Собор українського православ’я», – сказав А.Парубій і наголосив: «Я переконаний, що Собор Святої Софії має стати головним собором Української Помісної Православної Церкви!».