Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні загроза повномасштабного вторгнення армії РФ найбільша з 2014, – Муженко

Загроза військового вторгнення з боку РФ на сьогодні найвища з 2014 року. Про це агентству Reuters в інтерв’ю повідомив командувач Збройних сил України генерал Віктор Муженко, пишуть Texty.org.ua.

Від серпня цього року Росія нарощувала військову присутність поблизу кордону з Україною і зараз ймовірність повномасштабних бойових дій найвища з 2014 року, коли Москва анексувала Крим.

Муженко послався на кілька супутникових знімків, на яких, за його словами, видно російські танки Т-62 М, розміщені на відстані 18 км (11 миль) від українського кордону, – перекладає інтерв’ю Цензор.

За його словами, протягом двох тижнів з середини вересня по 1 жовтня їх кількість подвоїлася з 93 до 250 машин. Муженко вважає це свідченням скоординованого нарощування російських військ перед подіями 25 листопада, коли Росія обстріляла і захопила три українські судна в Керченській протоці. Український уряд побоюється, що за цим інцидентом може бути повномасштабне вторгнення.

Муженко зазначив, що на цей момент російське військове угруповання є найчисленнішим з 2014 року, коли Москва анексувала Крим, а потім розгорнула війська в східній Україні.

“Ми зіткнулися з агресором, для якого чужі моральні заборони, правові або будь-які інші рамки”, – сказав він.

“Вкрай важко передбачити, коли йому прийде в голову почати активні бойові дії проти України”, – додав Муженко.