Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Рятувальники Полтавщини нагадали правила безпеки любителям зимової риболовлі

30 листопада рятувальники поспілкувалися з рибалками на річці Ворскла у Полтаві, а раніше з громадянами, що ловили рибу на водоймах у Зіньківському та Лохвицькому районах. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС в Полтавській області.

Фахівці ДСНС зазначали, що у випадку потрапляння в холодну воду необхідно не піддаватись паніці, зберігати самовладання. Не кричати, якщо поруч нікого немає, адже тільки призведе до даремнї витрати сили. Не робити різких рухів, стабілізувати подих. Уникати занурення з головою, краще розкинути руки в сторони й постаратися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення у напрямку плину. Спробувати обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на лід, перекотитися і відповзти у той бік – звідки прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзти до берега.

Читайте також: Полтавські рятувальники розповіли, як обрати безпечну піротехніку на Новорічні свята

“Співробітники ДСНС вкотре наголошують на тому, що необхідно усвідомити – не можна довіряти особистій самовпевненості. Не можна випробовувати своє везіння, обійдіть біду стороною, і якщо ви опинилися у крижаних обіймах морозної води – вона вас не пожаліє. Тож, утримайтеся від походів на водойми, адже від цього залежить ваше життя, не ризикуйте ним!”, – йдеться у повідомленні.