Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пирогівській ЗОШ на Глобинщині збираються надати статус пам’ятки культурної спадщини та створити Народний дім

Нещодавно  відбулося виїзне засідання за участю представників Департаменту культури і туризму та Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської облдержадміністрації до Пирогівського старостинського округу, повідомили на сайті Глобинської громади.

Воно викликане необхідністю збереження унікального приміщення №1 Пирогівської загальноосвітньої школи  (історична назва – вище початкове училище,  збудоване  у 1910 році   Полтавським губернським  земством), що  містить цінну інформацію з  історико-краєзнавчого і культурного характеру.

Учасників засідання ознайомили з масштабним доробком краєзнавця, вчителя англійської мови  Олександра  Матвійця “Школа і долі” (фундаментальне дослідження історії школи на основі  матеріалів державних архівів, сотень письмових та усних свідчень очевидців тих подій і фотодокументів, зібраних протягом 20 років) та наявною джерельною базою з важливих  сторінок минувшини навчального закладу. Присутні оглянули внутрішній простір приміщення.

Відродження історичного об’єкту розпочнеться з виготовлення комплекту облікової  (науково-проектної) документації. Таким чином історичній будівлі у селі Пироги буде надано державний охоронний статус та зафіксовано необхідність збереження цієї цінної пам’ятки для наступних поколінь. В подальшому це сприятиме розвитку туристичних маршрутів Полтавщини.

Також тут мають на меті створити модерний осередок громадсько-культурного життя “Народний дім” (актова зала, сільський музей, бібліотека  як мультисервісний  заклад з  міні-конференцзалом,  кабінети гурткової роботи, тренажерний зал) та розмістити кабінет адміністрації старостинського округу і  навчальні майстерні для забезпечення навчально-виховного процесу школярів.