Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Прокуратура вимагає повернути до держвласності Лубенський насіннєобробний завод

Прокуратура встановила, що виконком Засульської сільради Лубенського району зареєстрував право приватної власності на майновий комплекс Лубенського насіннєобробного заводу. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

Приймаючи дане рішення, виконавчий комітет не врахував, що Законом України “Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації” завод не підлягає приватизації і відсутній у переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані.

Водночас, зміна правового режиму державного майна, може бути здійснена лише в процесі приватизації, проведеної відповідно до положень законодавства за відповідним рішенням власника майна, в даному випадку Кабінету Міністрів України, який такого волевиявлення не висловлював.

Таким чином, з державної власності незаконно вибув цілісний майновий комплекс загальною площею майже 4 га, вартістю майже 165 млн грн.

“З метою поновлення порушених інтересів держави прокуратурою Полтавської області подано позов до суду про визнання незаконними та скасування рішення виконавчого комітету сільської ради про державну реєстрацію права приватної власності, свідоцтв про приватну власність, визнання права власності за державою”, – йдеться у повідомленні.