Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

Небулайзер необхідно використовувати лише при бронхообструкції та стенозі трахеї, – педіатри

Небулайзер – не новомодна панацея від всіх застуд. Є небулайзери з регульованим розміром частинок, чим частинка більше, тим раніше вона осяде, і в такому випадку розрахунок робиться на осідання в гортані.

Небулайзер – це пристрій, який повинен використовуватись лише при бронхообструкції та стенозі трахеї. Обидві ситуації супроводжуються задухою і небулайзер допомагає доставляти гормональні засоби в бронхи для усунення спазму, – стверджують педіатри.

Використання небулайзера у дітей (без хронічної патології, типу муковісцидозу) вкрай обмежена і складає всього 2 патології: бронхобструкція і ларінгостеноз.

Бронхобструкція – це спазм в нижніх відділах легких, а в разі маленьких дітей-вони паралельно забиваються слизом, виникає кашель, а в легенях можна прослухати свистячі хрипи. ⠀

В разі обструкції можуть застосовуватися препарати, що знімають цей спазм: сальбутамол, фенотерол;

Іноді в цій же ситуації може використовуватися гіпертонічний (2-3%) розчин NaCl;⠀ Розмір частинок повинен бути мінімальним.

Ларінгостеноз – це набряк тканин під голосовими складками в гортані. А як результат: осиплість голосу, гавкаючий кашель і чітке відчуття, що дитина задихається.

В такій ситуації застосовується адреналін, але, на жаль, у нас в продажу форми для небулайзера немає. ⠀

Гормони, в основному, будесонід. ⠀

Дуже важливий момент, при лікуванні стенозу доза становить 4 небули по 500 мкг за одну інгаляцію або 2 небули по 500 мкг і повтор через годину. Вот і всі приводи використовувати небулайзер і всі ліки, які варто в нього вливати, – додають фахівці.