Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт в Україні, – Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко закликав місцеву владу вести діалог з громадами щодо процесу утворення автокефальної помісної православної церкви в Україні і не допускати можливих провокацій.

«Ще раз наголошую. Автокефальна православна церква України не буде державною. Влада гарантує конституційне право свободи віросповідання. В тому числі, гарантує і тим, хто захоче залишитися в єдності з російською церквою. І я як Президент і гарант конституційний прав і свобод громадян, також гарантую це»,- підкреслив Глава держави під час виступу на Форумі місцевого самоврядування.

Водночас Глава держави наголосив, що «Московський патріархат не буде диктувати умов, клеймити, хто у нас канонічний, а хто – безблагодатний».

«Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. Наголошую, що ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт», – підкреслив Петро Порошенко.

Президент звернувся до учасників форуму: «Тут багато що залежить не лише від влади, не лише від спецслужб, але і від органів місцевого самоврядування, від вашої здатності роз’яснювати ситуацію і вести якісний діалог в громадах».

«Це дуже важливо. І тому я звертаюся до вас з проханням забезпечити цей процес. Не дати нікому з московської когорти спровокувати. І не допустити жодного насильства», – резюмував він.