Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Голова Кобеляцької райдержадміністрації відзвітувалась про свою роботу

Майже чотири роки Таміла Шевченко очолює Кобеляцький район. За цей час, без сумніву, додалось життєвого досвіду, професійних знань, склались певні традиції і одна з них — передноворічне інтерв’ю.

— Таміло Вячеславівно, які події Ви хотіли б залишити в році, що минає, аби не було їм місця в 2019-ому?

— Найперше й найголовніше: аби події на Сході України стали історією, щоб ми перестали втрачати хлопців, не бачили посивілих від горя матерів, дружин, заплаканих дітей, які втратили батьків.
По-друге, хотілося, щоб у 2018-ому залишились фінансові проблеми. Оскільки районний бюджет не виконувався, було досить складно вирішувати питання. Та, не дивлячись на це, впевнено можу сказати, що рік став ще одним кроком у питанні розвитку району. Тож від щирого серця висловлюю вдячність усім, хто частинку свого серця, частинку своєї душі, енергію, досвід вносив у розвиток нашого району. І, як результат, рік ми закінчуємо без боргів по зарплаті, із розпочатими проектами, які завершимо в 2019 році.

— Нагадайте ці проекти, адже вони є важливими для нашого району.

— 2018-й відрізняється від попередніх позитивними зрушеннями в питанні міжмуніципального співробітництва. Врешті керівники сільських громад (але, на жаль, не всі) зрозуміли, що треба гуртуватись у досягненні мети, адже це реальний шлях отримати фінансову допомогу з бюджетів різних рівнів.
Позиція голови облдержадміністрації Валерія Головка й голови обласної ради Олександра Біленького.
спрямована на те, щоб протягти руку допомоги тим, хто сам хоче щось зробити. Для прикладу згадаємо договір між- муніципального співробітництва «Гарантована пожежна безпека громад південно-західної частини Кобеляцького району», укладений між Озерянською та Григоро-Бригадирівською, Лучківською, Комендантівською, Світлогірською та Шенгурівською сільськими радами. Цей проект став переможцем обласного конкурсу й на умовах співфінансування з обласного та місцевого бюджетів буде придбано пожежний автомобіль для МПК № 2 с. Озера.
Наступний крок — підготовка нового проекту про створення Центру безпеки, адже створення безпечних умов для життєдіяльності — це одне з важливих завдань місцевої влади.
Впроваджуючи ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо доступності якісної медичної допомоги в сільській місцевості, в Шенгурах і Світлогірському будуються амбулаторії сімейної медицини на умовах співфінансування 70х30 (державний/місцевий бюджети). Вперше держава виділила кошти не на ремонт медичних закладів, а на будівництво.
При обговоренні цієї ініціативи думки розділились на «за» і «проти». Були й скептики, які взагалі не вірили, що це стане реальністю.
Та вже всім зрозуміло, що вони помилились. Будівництво йде, а для амбулаторії у Світлогірському й Шенгурах за рахунок державної субвенції обласна влада придбала автомобілі «Рено Дастер» вартістю майже 500 тисяч гривень. Це ще одне підтвердження, що влада виконує свої обіцянки.
Окремо хочу сказати про активну участь у вирішенні проблем нашого району народного депутата України Андрія Реки. Саме він неодноразово сприяв у виділенні цільової державної субвенції на ті чи інші проблемні об’єкти. Останній приклад — по с. Озера, де невідкладно довелось ремонтувати систему водопостачання. Сільська рада виділила кошти в сумі 450 тисяч гривень. Але проблему це не вирішило, оскільки виявилось, що треба провести реконструкцію самої свердловини. За допомогою звернулись до депутата і дякуючи йому Озерянська сільська рада отримала кошти в сумі 397 тисяч гривень.
Аналогічна ситуація була з початковою школою ОЗ «Кобеляцький ліцей № 2 ім. Олеся Гончара»: приміщення було в такому стані, що перебувати в ньому було небезпечно. Щоб не сталось біди, навчальний процес припинили й поділились своєю проблемою з Андрієм Рекою. Він зробив усе для того, щоб з державного бюджету надійшли кошти в сумі 1 млн 400 тис. грн (300 тис. грн — у цьому році). Навчальний рік молодші школярі розпочали в оновлених класах оновленої початкової школи.

— Це ті резерви, якими в районі успішно скористались і, хоч не мали коштів перевиконання у районному бюджеті, але успішно рухались уперед?

— Відрадно, що цей список можу продовжити. Так, за кошти обласного бюджету придбано покриття для спортивних майданчиків зі штучним покриттям. І як тільки температурний режим дозволить проводити роботи, буде оновлено покриття на майданчику в парку Богдана Хмельницького та відкрито новий спортивний майданчик, аби в дітей було більше можливостей для занять спортом, пропаганди здорового способу життя.
Як я вже наголошувала, рік був важким у фінансовому плані, але проблеми не зважали на те, є гроші чи немає. І тут плече допомоги підставили депутати обласної ради Геннадій Коваленко, Микола Андрієнко, Микола й Сергій Жуки, які кошти в сумі 4 млн грн. спрямували на об’єкти освіти, медицини, культури, інфраструктури нашого району.
Слова подяки хочу сказати депутатам за підтримку спільного проекту, який потрібен жителям усього району: це ремонт терапевтичного відділення, на який депутати обласної ради спрямували кошти в сумі 800 тисяч гривень. Сподіваюсь, що на початку року терапевтичне відділення буде працювати в звичному режимі.
Аналогічна ситуація була з ремонтом колишнього пологового, а зараз — дитячого відділення. Ось так, при фінансовій підтримці й співпраці й вирішуємо важливі питання.
А їх, проблем, дуже багато. Щиро вдячна депутатському корпусу районної ради за підтримку мене, як голови райдержадміністрації, у багатьох питаннях. Це і виділення коштів на безкоштовне харчування учнів молодших класів та пільгових категорій, підвезення школярів, оздоровлення дітей, фінансування заробітної плати непедагогічним та немедичним працівникам. Депутати підтримали пропозицію створення в районі інклюзивно-ресурсного центру та ін.

— На одній з нарад було озвучено інформацію про урядові та обласні програми, спрямовані на підтримку аграрного сектору: відшкодування частки вартості техніки, насіння.

— І не лише. Надається фінансова підтримка новоствореним фермерським господарствам, передбачено дотацію на підтримку тваринництва, в т.ч. фізичним особам за утримання молодняка ВРХ та ін. Загальна сума відшкодувань з державного й обласного бюджетів складає 5,3 млн. грн.
Аграрії району вкотре виростили й зібрали гарний врожай зернових і технічних культур, хоч погода їм і не сприяла. Крім того, аграрії беруть активну участь у соціально-економічному розвитку району. У кінці року вони отримали подарунок від Верховної Ради: депутати відтермінували дію Закону про продаж землі.
І навіть тоді, коли відбувалась ця розмова (це був вихідний), трактори сільськогосподарських та фермерських підприємств розчищали дороги району від снігових заметів, аби швидше зробити автошляхи проїзними, оскільки агенція доріг у Полтавській області не може одночасно проводити роботи на всіх напрямках.

— Якраз і підійшли до одного з важливих питань — ремонту доріг.

— Якщо раніше на ремонт доріг левову частку коштів виділяли з місцевих бюджетів та надавали допомогу аграрії, то після того, як дороги перейшли на баланс ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області», воно профінансувало роботи в сумі більше 15 млн. грн., а всього виконано ремонтів на суму 16,3 млн. грн. Звісно, всіх зруйнованих доріг за рік не відремонтуєш, тому головні акценти робили на найбільш затребувані й зруйновані ділянки дороги.
Капітально відремонтовано дорогу Кобеляки-Просяниківка, на стан дорожнього покриття якої було багато нарікань. Проведено ямковий ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Відремонтували аварійну ділянку дороги Кобеляки-Світлогірське на території Лучківської сільської ради. На жаль, не встигли капітально відремонтувати дорогу в Біликах, то це залишається одним з головних завдань на наступний рік.

— Таміло Вячеславівно, в розмові Ви вже згадували основні наші галузі. Чи бажаєте щось додати?

— І освіта, і медицина працюють в умовах реформ. Звісно, є багато проблем, але вони поступово вирішуються і, я впевнена, принесуть позитивний результат. Тим більше, що держава фінансово підтримує ці реформи.
Так, на впровадження концепції «Нова українська школа» для першокласників закуплено парти на суму 600 тис. грн., телевізори та мультимедійне обладнання на суму 125 тис. грн.
Та ми працюємо не лише над створенням належних умов для навчання, а й для фізичного розвитку всіх категорій населення. У районі успішно розвиваються майже всі види спорту, а наші спортсмени є призерами й переможцями обласних та всеукраїнських змагань, чемпіонатів світу й Європи.
Галузь медицини переживає складний перехідний період, пов’язаний з реформою. Продовжується робота з оновлення медичного обладнання та апаратури. Так, за кошти пілотного субпроекту придбано медичне обладнання для КНП «Центр ПМСД» на суму 380 тис. грн. та автомобіль «Сітроен Берлінго» вартістю більше 500 тисяч гривень.
Про ремонти відділень райлікарні я вже говорила. Також завершується капітальний ремонт Озерянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Продовжується дія урядової програми «Доступні ліки»: відшкодовано вартість лікарських препаратів на суму 600 тис. грн. (більше 4,5 тисячі хворих отримали ліки, внесені в реєстр лікарських засобів).
Якщо говорити про галузь культури, то в районі немає населеного пункту, де б не було людей, які люблять співати, танцювати, дарувати інші види мистецтва. Та, на жаль, не завжди в учасників художньої самодіяльності є умови для репетицій і виступів. І приємно, що саме в нашому районі відкрито перший в Україні бібліотечно-музейний центр з патріотичного виховання молоді із використанням енергозберігаючих технологій вартістю більше 4 млн. грн. 2,6 млн. грн. — кошти державного бюджету, оскільки проект реалізовувався в рамках державного фонду регіонального розвитку; 1,3 млн. грн. — кошти сільської ради. Свій внесок зробили й депутати районної та обласної рад, спонсори.

— 2018-й не ввійде в історію в питанні децентралізації.

— Так, коли підсумовували 2017-й, то говорили про створення в районі першої об’єднаної громади. Але й до сьогодні Бутенки залишаються в районі єдиною ОТГ, яка успішно розвивається. Протягом цього року, крім звичних питань, закуплено шкільний автобус на умовах співфінансування, придбано сміттєвоз, контейнери та ін. І хоч приклад позитивний, та ніхто його не підтримав, не створив ОТГ, не дивлячись на велику інформаційно-роз’яснювальну роботу.

— Цікаво, чи досвід позначається на роботі, чи простіше вирішувати питання, ніж на початку роботи на цій посаді?

— Кожен рік не схожий на попередній, має свої проблеми й здобутки, тож досвід досвідом, а життя вимагає постійно навчатись, вирішувати проблеми й виклики, які посилає сьогодення.
Щодо останніх подій цього року, то слід сказати, що депутати прийняли районний бюджет на 2019 рік, програму соціально-економічного розвитку району і я впевнена, що наступний рік буде кращим, ніж 2018-й.
До речі, прийнято рішення про продовження будівництва пожежної частини. Найперше — зробити дах, аби врятувати стіни, збудовані кілька років тому. Для цього з обласного бюджету виділені кошти в сумі два мільйони гривень. Сподіваюсь, що до співфінансування приєднаються міська, сільські ради, адже в надзвичайних ситуаціях всі звертаються до рятувальників і отримують допомогу.
Для більш оперативного реагування на події вони мають надійний спец- автомобіль, який нещодавно передали з міста-побратима Зінгена (Німеччина).

— І так вийшло, що розпочали говорити про плани. Пожежна частина — це лиш один об’єкт.

— Так. А ще — завершення будівництва амбулаторій, транспортної розв’язки автодороги Дніпро-Кобеляки-Решетилівка, ремонт доріг, приймального відділення ЦРЛ, реалізація проектів, які перемогли в обласному конкурсі та ін. Головне завдання влади залишається незмінним: дбати про належні умови для життя і здоров’я жителів нашого району.

— Здається, всі головні моменти обговорили. Що побажаєте землякам напередодні новорічно-різдвяних свят?

— Найперше, щоб 2019-й рік приніс мир на нашу землю, благополуччя, достаток і радість у кожну оселю. Кобелячани — найкращі: працьовиті, мудрі, співучі, дружні й вони повинні бути щасливими, веселими, впевненими в завтрашньому дні, оточені увагою і турботою. Цього всього я від щирого серця бажаю землякам і точно знаю, що мої побажання збудуться.