Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Фінансова підтримка безробітних — це добре, але вона повинна спонукати людей до працевлаштування, – Валерій Головко

Сьогодні, під час апаратної наради, голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що фінансова підтримка безробітних — це добре, але необхідно їх спонукати до працевлаштування.

“Нам необхідно змінити підхід до системи виплат допомоги безробітним. Адже виплачувати людям гроші, які не спонукають їх до працевлаштування — це не правильно. Система повинна спонукати людину до пошуку роботи. Людина — це частина суспільства. Будемо звертатися до Кабінету Міністрів щодо розширення реалізації та зміни системи зайнятості”, – наголосив Валерій Головко.

“Цьогоріч реєстрованих осіб, які потребують працевлаштування – 52 тисячі, а потреба в роботодавців — 64,4 тисячі осіб. Майже половина безробітних працевлаштовуються до набуття статусу”, – розповіла директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

На Полтавщині протягом 15 місяців діє проект “Рука допомоги”. Протягом цього часу 1481 людина прийняла участь у проекті. За направлення центру зайнятості 64 учасника працевлаштовано, до участі в громадських та тимчасових роботах залучили 488 людей.

“Головним напрямком проекту є фінансова підтримка — це започаткування власної справи. Таким чином 48 учасників стали підприємцями, з них: 23 ВПО, 25 малозабезпечених осіб. Для організації підприємницької діяльності підприємцям закупили обладнання та матеріали на суму 2, 88 млн грн. Започаткували свою діяльність підприємці у сфері послуг — 20, у сільському господарстві — 12, у виробництві — 10, у торгівлі — 3. Головним досягнення проекту можна вважати — створення шести робочих місць”, – повідомила Катерина Клавдієва.

Рука допомоги – це проект пропонує допомогу у працевлаштуванні, передбачає залучення учасників до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України, який, проте, вже довів свою ефективність в країнах Євросоюзу.